RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin 34’üncü Anaokulu Rize´de açıldı...

Sanatçı Gülben ERGEN’in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin, işadamı Mustafa DEMİRALAY’ın desteğiyle yapılan 34’üncü anaokulu, Rize’nin Ardeşen İlçesi’nde açıldı.
Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin 34’üncü Anaokulu Rize´de açıldı...

Ardeşen İlçesi Yavuz Selim Ortaokulu bahçesinde düzenlenen törene, Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı sanatçı Gülben ERGEN’in yanı sıra Rize Valisi Ersin YAZICI, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan GÜLTEKİN ile öğretmenler, çocuklar ve veliler katıldı. Törende okulu yaptıran Bursalı işadamı Mustafa Demiralay, eşi Kübra Demiralay ile çocukları katıldı. Gülben ERGEN, tören alanına gelişinde büyük coşkuyla karşılandı. Veliler ve öğrenciler ERGEN’le fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştı. Törende minik öğrenciler horon gösterisi yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı Gülben ERGEN´e bu okulu ilimize kazandırdığı için çok teşekkür etti. Gülben ERGEN Ardeşen’de açılışını yaptıkları 34’üncü anaokulunun bir kadın kahramanı olduğunu belirterek, "Bir baba eşine doğum günü hediyesi olarak bu okula yaptırdı. Bu anlamlı hediye herkese örnek olmalı" diye konuştu. 

Törende bir konuşma yapan Rize Valisi Ersin YAZICI da Demiralay ailesine ve sanatçı Gülben ERGEN’e teşekkür etti, anaokulu nedeniyle teşekkür plaketi verdi. Konuşmaların ardından kurdelenin kesilmesi ile Çocuklar Gülsün Diye Kübra Demiralay Anaokulu’nun açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından Gülben ERGEN ve DEMİRALAY ailesi anaokulunu gezdi, çocuklarla sohbet etti.

23-05-201623-05-201623-05-201623-05-201623-05-201623-05-2016

 

 

 

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.