RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇAYKUR ORTAOKULU´NA ZİYARET...

Rize Valisi Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ ve Şube Müdürü Hasan TEKKE Çaykur Ortaokulu´nu ziyaret ederek, okuma saatine katıldılar. 
ÇAYKUR ORTAOKULU´NA ZİYARET...

Öğretmenler odasında öğretmen ve idarecilerle bir araya gelen Vali YAZICI, öğretmen ve idarecilerden okulun eğitim sorunlarıyla ilgili bilgiler aldı.Geleceğin Türkiye´sini öğretmenlerin şekillendireceğini ifade eden Vali YAZICI, "Eğitimde başarıyı yakalamak için hep birlikte çalışacağız, biz öğretmeni ve idarecisiyle bir ekibiz. Bir ve birlikte olmadan, Rize´yi eğitimde arzuladığımız yere çıkarmamız mümkün değil. Bu nedenle uyguladığımız bir projemiz var. Rize´de Eğitime Nitelik Kazandırma projemize bütün Rize sahip çıktı ve desteklerini esirgemediler. Projemizi gönülden destekleyen okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz sayesinde başarılı sonuçları almaya başladık. Bizler her zaman sizlerin destekçisiyiz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Toplantı sonrasında Vali Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT ve İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ ve Şube Müdürü Hasan TEKKE öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.Okuma saati sonrası son sınıf öğrencileriyle sohbet eden Vali YAZICI, sınavlara hazırlanan öğrencilere gelecek hedefleri ile ilgili tavsiyelerde bulunarak bilgiye ulaşmanın en temelinde kitap olduğunu, bunun için öğrencilerin kitaplarını yanlarından eksik etmemesi gerektiğini söyledi.

Öğrencilere ileride hangi mesleği seçeceksiniz, en çok sevdiğiniz ders hangisi gibi sorular da yönelten Vali YAZICI, başarılı olmanın yolunun programlı ve disiplinli çalışmaktan geçtiğini kaydetti.Öğrencilere, okumanın ve kendini geliştirmenin önemini anlatan Vali YAZICI, kitap okumanın öğrencilerin zihinsel gelişimine katkı sağlayacağını ifade etti. Öğrencilere kitap okumanın, enstrüman çalmanın ve spor faaliyetleriyle uğraşmanın kendilerinin gelişimine büyük katkılar sunacağını anlatan Vali YAZICI, "Bol bol kitap okuyun. Çağımız bilgi çağı, ne kadar çok okursanız o kadar bilgili olursunuz. İnşallah hepiniz ileride bu ülkeyi yöneten insanlar konumuna gelirsiniz. Unutmayın, bu ülkenin geleceği sizlersiniz! Birçok gencimiz ulusal ve uluslararası spor başarısı elde etti. Sizler de bu imkânlardan faydalanabilirsiniz. Kendinizi geliştirebileceğiniz ve geleceğe hazırlanacağınız bütün tesislerimizin kapıları sizlere ardına kadar açık" dedi.

Bilgisayar ve internet kullanımıyla ilgili öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Vali YAZICI, "İkinci sezonunun başladığı şu günlerden itibaren daha fazla gayret sarf ederek, kariyer yolunda gireceğiniz sınavlarda başarılı olacağınıza inanıyor ve bu anlamda sizlere güveniyorum. Hep olumlu düşünün, sistemli çalışın başarı gelecektir. 27-28 Nisan tarihlerinde TEOG sınavlarına katılacak 8.Sınıf öğrencilerimize de şimdiden başarılar diliyorum" dedi.

10-02-201610-02-201610-02-201610-02-201610-02-201610-02-201610-02-201610-02-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.