RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çayeli Su Sporları Merkezi Projesinin Açılışı Yapıldı

Çayeli Ahmet Hamdi İshakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde faaliyet gösteren Çayeli Denizcilik Lisesi Spor Kulübü Derneğince İçişleri Bakanlığından destek alan   'Çayeli Su Sporları Merkezi ' projesinin açılışı gerçekleştirildi.
Çayeli Su Sporları Merkezi Projesinin Açılışı Yapıldı

         Açılışa Rize Valisi Kemal Çeber, Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran, Çayeli Kaymakamı Mehmet Öztürk, Pazar Kaymakamı Ayhan Terzi, İstanbul eski milletvekili ve Türkiye Rafting Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Nusret Bayraktar, Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, Rize Emniyet Müdürü Nureddin Gökduman, Rize Liman Başkanı Uğur Uzunoğlu, Rize Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Salih Yelkenci, Çayeli Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin, Çayeli Emniyet Müdürü Adnan Çarıkçı,  Çayeli'nde bulunan kulüplerin başkanları,  daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını yapan okul müdürü ve Denizcilik Lisesi Spor Kulübü Derneği Başkanı Oğuz Çelik; Dernek olarak bu güne kadar farklı hibe projelerine imza attıklarını kaydetti. Çelik; "İçişleri Bakanlığınca desteklenen Çayeli Raftingin Merkezi Oluyor projesi ile ilimizde kano ve rafting faaliyetlerini yaygınlaştırdıklarını, Gençlik ve Spor Bakanlığınca desteklenen Çayeli Gençlik Kitap Kafe projesi ile ilçedeki gençler için güvenli okuma ortamları oluşturduklarını, Spor Toto Teşkilatı Başkanlığınca desteklenen Sporla Yaşayan Okul projesi ile bir yıl içinde 20 dalgıç yetiştirdiklerini ve okuldaki bütün öğrencileri bir spor dalıyla tanıştırdıklarını''  ifade etti.

Çayeli Su Sporları Merkezi projesi ile dernek olarak amaçlarının; ''Çayeli ilçesinde bir su sporları eğitim merkezi oluşturmak, Rize ilinde dezavantajlı gruplarda yer alan gençleri sigara, alkol, teknoloji gibi bağımlılıklardan uzak tutmak, Gençlere yeni istihdam alanları için beceri kazandırmak'' olduğunu söyledi.

Açılışta konuşan Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı; rafting sporunu Türkiye genelinde yaygınlaştırmak istediklerini, özellikle doğuda gençleri spora yönlendirerek terörle mücadeleye katkı sağlamak istediklerini söyledi.

Rize Valisi Kemal Çeber de konuşmasında Çayeli ilçesinin son dönemlerde projelerle öne çıktığını ifade ederek Şehit Kütüphaneleri, Gençlik Kitap Kafe, Tasarım Atölyeleri, Spor Projeleri gibi önemli projelere imza atıldığını ifade etti. Bu çalışmalardan dolayı Çayeli Kaymakamı Mehmet Öztürk'e, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin'e ve Denizcilik Lisesi Müdürü Oğuz Çelik'e ve bu çalışmalarda emeği olan herkese özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Açılış programı Çayden Spor Kulübü Derneğinde eğitim gören kano, rafting ve dalış sporcularının gösterisiyle sona erdi.

 13-12-201913-12-201913-12-201913-12-201913-12-201913-12-201913-12-2019

                                                                                                            

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.