RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇAYELİ DENİZCİLİK LİSESİNE ÖZEL SEKTÖR DESTEKLİ DEV PROJE

ÇAYELİ DENİZCİLİK LİSESİNE ÖZEL SEKTÖR DESTEKLİ DEV PROJE

ELTEMTEK firması tarafından Çayeli Ahmet Hamdi İshakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Gemi Makineleri Simülatörü kazandırıldı.

Simülatör sisteminin açılışına Rize Valisi Kemal Çeber,  Çayeli Kaymakamı Mehmet Öztürk, Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi,  İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak,  İl Emniyet Müdürü Nureddin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı,  Rize Liman Başkanı Uğur Uzunoğlu,  RTEÜ Genel Sekreteri Adnan Er,  Büyükköy Belediye Başkanı Hamza Saruhan, Madenli Belediye Başkan Vekili Canan Çalışkan, TEDAŞ Strateji Geliştirme Daire Başkanı Abdülkadir Balık,  TEDAŞ Mevzuat ve Standart Geliştirme Müdürü Kutalmış Bahadır Çortay, TEDAŞ Genel Müdürlüğü Şeflerinden Ensar Kılıç, ELTEMTEK  İş Geliştirme Şefi Mesut Sertaç Malkoç, Rize Özel İdare Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, Çayeli Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin, Çayeli Emniyet Müdürü  Adnan Çarıkçı, Rize Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Kemal Karaca,  daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü  Oğuz Çelik "2004 yılında hizmete açılan Denizcilik lisemizde;  Gemi Makineleri İşletme ve Güverte İşletme olmak üzere iki dalda eğitim- öğretim yapılmakta ve yetiştirdiğimiz yüzlerce öğrenciyle dünya denizlerinde ülkemizin bayrağını dalgalandırmaya devam edeceğiz." dedi. Oğuz Çelik son yıllarda okula kazandırdıkları Denizde Güvenlik Eğitimi Tesisi, Su Sporları Eğitim Merkezi ve Gemi Makineleri Simülatör Sistemi ile Çayeli Denizcilik Lisesinin son derece donanımlı bir okul haline geldiğini ifade etti. Yaklaşık 450 bin liranın üzerinde bir maliyetle sistemin okula kazandırılmasında katkısı olan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AR-GE Teşvikleri Genel Müdürlüğüne, TEDAŞ Genel Müdürlüğüne,  ELTEMTEK A.Ş. 'ye ve simülatör sisteminin proje aşamasından kurulumuna kadar katkılarından dolayı Rize Valisi Kemal Çeber'e teşekkür etti.

 TEDAŞ Strateji Geliştirme Daire Başkanı Abdülkadir Balık da konuşmasında; Cumhurbaşkanlığı 11. Kalkınma Planında yer alan Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizin ilk Mili Deney laboratuvarı olacak 'Yüksek Güç ve Yüksek gerilim Deney laboratuvar Kompleksi Kurulum' projesine ilişkin Danışmanlık ve Tasarım işleri Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının  'Sanayi İşbirliği Programı' yükümlülükleri kapsamında teknolojik işbirliği destekleri oluşturularak Türkiye'nin önde gelen mühendislik ve danışmanlık şirketi ELTEMTEK A.Ş. ye ihale edilmişti.  Bu ihalenin yükümlülükleri arasında olması dolayısıyla ELTEMTEK A.Ş.   Çayeli Ahmet Hamdi İshakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Gemi Makineleri simülatör sistemini kazandırdıklarını söyledi.

 

Rize Valisi Kemal Çeber de konuşmasında;

 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına, TEDAŞ Genel Müdürlüğüne ve ELTEMTEK firmasına teşekkür  ederek; devlet, özel sektör, vatandaş işbirliği ile ortaklaşa yürütülen projelerin eğitim faaliyetleri için son derece önemli   olduğunu söyledi. Çayeli Denizcilik lisesine dördüncü defa geldiğini; her gelişinde önemli hibe projelerinin açılışını yaptığını söyledi. Bu projeler sonunda eğitim-öğretim alanında nitelikli öğrencilerin yetişmesiyle denizcilik sektörünün yetişmiş insan kaynağının oluşmasına katkı sağlanacağını ifade etti.

 

13-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-2020

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.