RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇAY MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİNDEN TÜBİTAK BİLİM FUARI…

Çay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi) öğrencileri tarafından TÜBİTAK bilim fuarı açıldı.
ÇAY MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİNDEN TÜBİTAK BİLİM FUARI…

Okul öğrencileri tarafından hazırlanan Edebiyat, Tarih, Fen ve Teknoloji, Felsefe, Tıp ve birçok alanda insan hayatını kolaylaştıracak çalışmalardan oluşan TÜBİTAK bilim fuarının açılışına Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Şube Müdürleri Zafer Haşimoğlu, Hasan Tekke, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşma yapan Okul müdürü Mine Hacıömeroğlu “Bilimin ve bilimsel çalışmaların benimsenmesi, günlük hayatla ilişkilendirilmesi, araştırma tekniklerinin raporlanması, gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulması gibi konularda bilimin ve bilimsel çalışmaların önemi herkesçe kabul edilir ve elbette ki yadsınamaz.“Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında okulumuzda bilim kültürünün geliştirilmesi ve geleceğimiz dediğimiz çocuklarımızın bilimin ışığında yollarını aydınlatabilmek için 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarını düzenlemiş bulunuyoruz. Sağlık alanında hizmet veren bir okul olarak hazırladığımız projelerle sağlık alanının bilimden ayrı düşünülemeyeceğini kanıtladığımıza inanıyorum.“ şeklinde konuştu.

Açılışın ardından Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, şube müdürleri ve ziyaretçiler fuarı gezerek eserler hakkında öğrencilerden bilgiler aldılar.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.