RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ ve ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100.YILDÖNÜMÜ TÖRENLERLE KUTLANDI...

Rize´de, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 100. Yıldönümü Törenlerle Kutlandı.
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ ve ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100.YILDÖNÜMÜ TÖRENLERLE KUTLANDI...

Sabah saatlerinde, Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı J.Kd.Alb. İsmet Cansaran, Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve Rize Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Kemal Aksu, şehit yakınları, gaziler, askeri ve mülki erkân, kurum müdürleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla Şehitlik Anıtı önüne çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan kutlama programı daha sonra İsmail Kahraman Kültür Merkezi´nde devam etti.

Rize Valiliği adına İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Merkez İmam-Hatip Lisesi tarafından İsmail Kahraman Kültür Merkezi´nde düzenlenen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programına, Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı J.Kd.Alb. İsmet Cansaran, Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız, Vali Yardımcıları Mehmet Özer, Şefik Aygöl ve Turan Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, şehit yakınları, gaziler, askeri ve mülki erkân, kurum müdürleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan program, Rize Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Kemal Aksu ve Sahil Güvenlik Bot Komutanı Yüzbaşı Oskay Masatçı´nın konuşmaları, Çanakkale zaferini anlatan slayt gösterisi ve Çanakkale Zaferi kapsamında okullarda düzenlenen şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilerin eserlerini seslendirmesiyle devam etti.

Vali Yazıcı, İl genelinde düzenlenen Çanakkale Şehitleri konulu resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek, programda emeği geçen herkese teşekkür etti. Şehit ailelerine, hat sanatıyla şehitlerin adlarının yazıldığı tablo hediye edildi.

İsmail Kahraman Kültür Merkezi bahçesine Çanakkale Zaferi´nin 100.yıldönümü anısına ´Bizim Fidanlarımız´ projesi çerçevesinde Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı J.Kd.Alb. İsmet Cansaran, Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve Şehit Aileleri meyve fidanı dikimi gerçekleştirdiler.
 
İsmail Kahraman Kültür Merkezi Konferans salonundaki anma etkinlikleri sonrası Vali Yazıcı ve eşleri Hanife Yazıcı Hanımefendi düzenlenen yemek programında şehit yakınları ve gaziler ile buluştu.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.