RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BÜYÜKKÖY ORTAOKULUNA ZİYARET...

Rize Valisi  Ersin YAZICI okul ziyaretlerine Çayeli Büyükköy İlk/Ortaokulu ile devam etti.
BÜYÜKKÖY ORTAOKULUNA ZİYARET...

Rize Valisi Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT, Çayeli Kaymakamı Turgay ÜNSAL, Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ ve Büyükköy Belediye Başkanı Mustafa KÜLÜNKOĞLU ile birlikte Büyükköy Ortaokulunu ziyaret ederek, Okul Müdürü Abdullah ÇOMOĞLU´dan okulun fiziki ve eğitim durumu hakkında bilgi aldı. Vali YAZICI, okulda öğretmenlerle bir araya gelerek, RENK Projesi ile okulun eğitim durumunu değerlendirdi.  

Vali YAZICI, yaptığı açıklamada, "Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı iyi yetiştirmek, geleceğe iyi hazırlamak, bizlerin en öncelikli görevidir. Eğitilmiş bireyler, gelecekte en büyük güvencemiz olacaktır" dedi. Öğretmenlerle toplantısında eğitimin gönül işi olduğunu söyleyen Vali YAZICI, "Eğitim, gönül işidir, temelinde sevgi vardır. İşini severek yapan, öğrencilerini milli ve manevi değerlerimize göre yetiştiren öğretmenlerimizin fedakârlıklarıyla birlikte, ilimizde hayata geçirdiğimiz projeler ve devletimizin iyileştirmeleri sayesinde birkaç yıl içerisinde eğitimde ciddi gelişmelerin olmasını bekliyoruz" diye konuştu.  

Her ortamda eğitimin önemine değindiklerini ve okullardaki kaliteyi yükseltmek için çaba harcadıklarını vurgulayan Vali YAZICI şunları söyledi, "Her zaman eğitime, okulların kalitelerinin artırılmasına önem verdiğimizi, ne kadar öncelik verdiğimizi defalarca ifade ettik. Okullarımızı ziyaret edip öğrencilerle, öğretmenlerle buluşmak bana ayrı bir heyecan, ayrı bir enerji veriyor. Eğitim gibi bir görevi, çocuklarımızı, geleceğimizi emanet ettiğimiz önemli bir görevi yapıyorsunuz. Mutlaka bir aile ve ekip havası oluşturmaya ihtiyaç var. Okulumuzun idarecilerine ve öğrencilerine üstün başarılar temenni ediyorum. Bizler öğrencilerimizin eğitim ve öğretimini en iyi şeklide alması için elimizden geleni yapıyoruz. Bu uğurda projelerimiz ve çalışmalarımız devam etmektedir. Olumlu sonuçları almaya devam ediyoruz.  Rize´ye geldiğim günden itibaren birçok çalışma ve faaliyetler de bulunduk. Çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirirsek, ülkemizin geleceği de o kadar iyi olur diye düşünüyorum. Onun için öğretmenlerin üstlendiği görevi önemsiyoruz.  Bizlerin bu çabasına katkısı olan başta Milli Eğitim Müdürümüze, Öğretmenlerimize, Velilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum "dedi. Ülkenin her alanda kalkınmasının eğitimle gerçekleşeceğini belirten Vali Yazıcı, okul gezilerine devam edeceğini sözlerine ekledi.  

Toplantı sonrasında Vali Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT, Çayeli Kaymakamı Turgay ÜNSAL, Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ,  Büyükköy Belediye Başkanı Mustafa KÜLÜNKOĞLU öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar. Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali YAZICI, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.   Gittiği her okulda öğrencilerin ilgisiyle karşılaşan Vali Yazıcı´nın öğrencilerle sıcak sohbeti sırasında renkli görüntüler de yaşandı. Öğrencilerin okumayı alışkanlık haline getirmesini isteyen Vali Yazıcı, öğrencilerden gelecekte kendi hedefledikleri işi yapmalarını istedi. Hedefledikleri geleceğin peşinde koşmaları halinde vatana ve millete daha faydalı bir insan olacaklarını dile getiren Vali YAZICI, "Ancak unutmayın ki hayatta en önemli şey birbirinize olan sevginiz, saygınız, dostluğunuz ve geleceğe dönük projeleri birlikte paylaşmanızdır. TEOG sınavında da bu okulun öğrencilerine de tüm öğrencilerimize de başarılar diliyorum " şeklinde konuştu. 


06-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.