RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLSEM'in OKSEF ÖĞRENCİLERİNDEN ZİYARET

BİLSEM'in OKSEF ÖĞRENCİLERİNDEN ZİYARET

Lise öğrencilerini bilimsel ve teknolojik araştırmalar yapmaya teşvik etmek, gençlerin bilimsel araştırma sırasında etik kuralları öğrenip bu kuralları hayata geçirerek yaşamlarında doğruluk ilkesine sahip bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunmak, Dünya çapında aynı yaş grubundan gençleri bir araya getirerek bilimsel ve kültürel paylaşımlarını sağlamak, yurt dışındaki yarışmalara Türkiye temsilcisi olarak gençlerin projeleriyle katılımını gerçekleştirerek vizyonlarının genişlemesini ve uluslararası platformda söz sahibi olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen OKSEF 24 ülkenin temsilcileri ve ulusal düzeyde sergiye katılmaya hak kazanan projelerle bu sene 13-15 Haziran tarihlerinde İzmir'de kapılarını davetlilere açtı.

Organizasyona matematik-bilgisayar alanlarında Fatma Nuri Erkan BİLSEM Lise Matematik öğretmeni Halil İbrahim DÖNMEZ´in danışmanlığında Collatz Sayılarının Grafiklerle İncelenmesi projesiyle öğrencilerimiz Şevket Ayberk Özkaya, Furkan Kurnaz; Hayyam Üçgeni Sayılarının Asal Modlardaki Genellemesi projesiyle öğrencilerimiz Sudenaz Hocaoğlu, Eren Demir ile katılmıştır.

Collatz Sayılarının Grafiklerle İncelenmesi projesiyle öğrencilerimiz Şevket Ayberk Özkaya, Furkan Kurnaz 2019'un Aralık ayında Brezilya'da; Hayyam Üçgeni Sayılarının Asal Modlardaki Genellemesi projesiyle öğrencilerimiz Sudenaz Hocaoğlu, Eren Demir 2020'nin Nisan ayında Belçika'da düzenlenecek olan fuarlara katılmaya hak kazanmışlardır.

Organizasyon boyunca ekibimiz çok farklı ülkeden çok farklı kişilerle kültür alışverişi sağlanmış, bölgemizin kültürü ve değerleri layıkıyla tanıtmıştır.

13-12-201913-12-201913-12-201913-12-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.