RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI AHMET MİSBAH DEMİRCAN ATATÜRK ORTAOKULUNDA...

BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI AHMET MİSBAH DEMİRCAN ATATÜRK ORTAOKULUNDA...

“RENK Projesi” kapsamında Atatürk Ortaokulu’nu himayesine alan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan okulu ziyaret etti. Vali Yardımcısı Mehmet Kurt ve İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş tarafından karşılanan Demircan; öğretmen ve Okul Aile Birliği üyeleriyle bir araya geldi.

Okulda yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Demircan memleketi Rize’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “En değerli varlık olan insana hizmetin ulvi bir görev olduğunu, insana hizmet etmenin en önemli yolunun da eğitimden geçtiğini dile getirdi. Eğitimin toplumun gelişmesinde ve ülkenin kalkınmasında temel faktör olduğunu, o bilinçle sürekli okullarda öğretmen ve öğrencilerle birlikte olduğunu, Atatürk Ortaokulu’na da bu düşünceyle geldiğini belirtti.”

Daha sonra öğrencilerle bir araya gelen Demircan ve öğrenciler arasında keyifli bir sohbet gerçekleştirildi.

Kültürel ve sanatsal faaliyetlerin Beyoğlu’nda çok etkin olduğunu, sanatçı ve yazarlarla Rizeli öğrencileri buluşturacağını söyledi.

Okulun kütüphanesini yenileyeceğini, kitap desteği sunacağını, çeşitli alanlarda başarı gösteren öğrencileri öğretmenler eşliğinde belirli dönemlerde İstanbul’da ağırlayacağını belirten Demircan, yaz tatilinde de yaklaşık 150 öğrenciyi Kefken kampına davet edeceği müjdesini verdi.

Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Demircan’ı ilimizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, okulumuza gösterdiği ilgi ve desteklerinden dolayı kendisine teşekkür etti.

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.