RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BASINIMIZIN DEĞERLİ ÜYELERİ İLE TANIŞMA KAHVALTISINDA BİR ARAYA GELDİK

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Tüfekçi, ilimizde görev yapan basın mensuplarının katılımı ile düzenenlenen tanışma kahvaltısında basın mensuplarına yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.
BASINIMIZIN DEĞERLİ ÜYELERİ İLE TANIŞMA KAHVALTISINDA BİR ARAYA GELDİK

 Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Tüfekçi, ilimizin değerli medya çalışanları ile tanışma ve bilgi verme amaçlı düzenlenen kahvaltı parogramında bir araya gelerek çeşitli açıklamalarda bulundu. Göreve gelmesinin üzerinden geçen iki aylık süre zarfında planlanan ve hayata geçirilen projeler hakkında basın mensuplarına bilgi veren Müdürümüz Yusuf Tüfekçi'ye programda Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Eyüp Furtuna ve Mehmet Ofluoğlu eşlik etti.

Müdürümüz Yusuf Tüfekçi basın mensuplarına yaptığı açıklamada ilimiz genelinde tüm eğitim kurumlarımızın sosyal okul olmalarını sağlamak ve öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin yanında sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif gelişimlerine katkı sunmak amacıyla hazırlanan "Sosyal Okul Projesi"nden; öğrencinin gelişim sürecini gerek okul içi gerek okul dışında takip edilerek öğrenme eksikliklerinin geri bildirimler yoluyla anında tamamlanması, yapılacak ortak sınavlar ve kazanım sınavlarıyla eğitimin niteliğinin artırılmasının amaçlandığı "Eğitimde Niteliği Artırma Projesi"nden; Öğrencilerimizi evlerinde ziyaret edilerek, çalışma şartlarını, aile ortamını yerinde görüp, durumlarına en uygun çalışma metodu hazırlamak ve yeni eğitim stratejileri belirlemek amacıyla hayata geçirilecek olan "Misafiriniz Var Projesi"nden; Öğretmenlerimizle yüz yüze görüşerek, onların fikirlerinden faydalanmak, yaratıcı fikirleri ilimiz eğitim öğretim sürecine entegre ederek yeni kazanımlar sağlamak maksadıyla başlatılan "Eğitimin Kalbine Gidiyoruz Projesi"nden; Okullarımızda duygu ve düşüncelerini şiir, hikaye vb. bir edebi metinler anlatabilen öğrencilerin belirlenmesi ve onların yetiştirilmesinin amaçlandığı Genç Şairler ve Yazarlar Kulübü Projesi" başta olmak üzere 10 farklı ve yeni projeden bahsederken devam etmekte olan çalışmalar hakkında da değerli medya üyelerine bilgi verdi.

Açıklamalar sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Tüfekçi, günün anısına basın mensuıpları ile hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından programı sonlandırdı.

 

 

01-10-202301-10-202301-10-202302-10-202301-10-202302-10-202302-10-202302-10-202301-10-2023

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.