RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN MENSUPLARI MİSAFİRİMİZDİ…

  İlimizin basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Hamdi YILMAZ ilin eğitim planlarından bahsetti.  
BASIN MENSUPLARI  MİSAFİRİMİZDİ…

Rize Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltılı değerlendirme toplantısında gazetecilerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü YILMAZ, çalışmaları hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Eğitimde yapılması gerekenler, il ve ilçe okul ziyaretlerinde tespit edilen sorunlar, önümüzdeki süreçte uygulanacak projeler ve eğitimde yenileşme çalışmalarıyla ilgili bir dizi konuyu ele aldı.

 Uzun süre ilimizin çeşitli eğitim kademelerinde çalışan YILMAZ, ildeki eğitim sorunlarının farkında olduğunu ve bu sorunların ortadan kaldırılması için gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi. 2018/2019 eğitim öğretim yılı için yapılan hazırlıkları, amaçları ve hedefleri anlatan YILMAZ birkaç yıl içinde Rize’deki tüm okulların tam gün eğitime geçilebilecek derslik sayısına ulaşılacağını söyledi. Konu ile ilgili Milli Eğitim Şube Müdürü Selman YILDIRTAN yapılan yatırımların mevcut durumlarını içeren görsel paylaşımlarda bulundu. YILMAZ, 23 Ekim tarihinde Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK’un çeşitli kitlelerce merakla beklenen Vizyon Belgesi açıklamalarının kendileri için takip edilecek en önemli yol haritası olacağını, her bir adımın, yeniliğin öncüsü ve takipçisi olacaklarını belirtti.

Konuşmasında basına doğru bilgi vermenin önemine de değinen YILMAZ, "Basın bizim için önemlidir. Basın, bizlerin yaptığı doğru eylemleri kitlelere ulaştıran önemli bir unsurdur. Süreç içerisinde yaptığımız ya da yapacağımız yanlış eylemleri de doğru haberler yaparak, bu yanlışın düzeltilmesi gerektiği noktasında bizlere yardımcı olacaktır. O yüzden bizler basını önemsiyoruz.” dedi.

 

19-10-201819-10-2018

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.