RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAŞARILI ÖĞRENCİLERDEN VALİ ve MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE ZİYARET…

Türkiye genelinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler öğretmenleriyle birlikte Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş’u makamında ziyaret etti.
BAŞARILI ÖĞRENCİLERDEN VALİ ve MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE ZİYARET…

Öğrencilerle ayrı ayrı ilgilenen Durmuş ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Türkiye genelinde başarı elde eden öğrencileri tebrik etti ve bu başarılarının hayatlarının her aşamasında sürmesi temennisinde bulundu. Ayrıca başarılarından dolayı öğrencilere belgelerini takdim eden Durmuş, “Öğrencilik döneminde alınan başarı ödüllerinin yeri çok başkadır. Bu belgelerinizi ileriki yaşlarınızda elinize alıp bu günleri yâd ettiğinizde başka bir mutluluk yaşayacaksınız” şeklinde konuştu.

Ziyaretçilere çeşitli ikramlarda bulunup sohbet eden ve hatıra fotoğrafı çekilen Durmuş daha sonra Vali Ersin Yazıcı’yı ziyaret etmek üzere kendileriyle birlikte Valilik Makamına geçti.

Ziyaretçileri makamında kabul eden Vali Yazıcı, kendilerini bu üstün başarılarından dolayı tebrik etti ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Ersin Yazıcı, Rize´de eğitim kalitesini daha iyi noktaya getirilmesi için hep birlikte büyük gayret içinde olduklarını söyledi. Yarışmaların öğrencilerin hayatlarında önemli merhalelerden biri olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Fikirleri ve duyguları ile hayal güçlerini dile getirip dereceye giren çocuklarımızı kutluyorum." dedi. Vali Yazıcı, Türkiye genelinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencileri tebrik ederek çeşitli hediyeler verdi, öğrencilerin aileleri, öğretmen ve okul müdürlerini de kutlayarak Rize´de eğitimin daha iyi seviyeye gelmesi için hep birlikte gayret göstermeye devam edeceklerini belirtti.

 

Yarışmanın Adı

Öğrencinin Adı

Okulu

Derecesi

EXPO 2016 Antalya

(Kompozisyon)

Sinem UZUN

Şehit Kemal Mutlu Fen Lisesi

 

Türkiye 1.

EXPO 2016 Antalya

(şiir)

Serkan ATEŞ

Sosyal Bilimler Lisesi

Türkiye 2.

Ekmek İsrafı

(şiir)

Nilsu Eylül KUDAL

Denizciler Ortaokulu

Türkiye 3.

Ekmek İsrafı

(resim)

Aslıhan KOPUZ

Taşlıdere Gazi İlkokulu

Mansiyon

Dünya Su Günü

(kompozisyon)

Melisa CÖRÜT

Denizciler Ortaokulu

Türkiye  2.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.