RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKAN YARDIMCIMIZ MAHMUT ÖZER TEVFİK İLERİ MTAL’İ ZİYARET ETTİ

BAKAN YARDIMCIMIZ MAHMUT ÖZER TEVFİK İLERİ MTAL’İ ZİYARET ETTİ

“Türk Müziğini Tanıtma ve Destekleme” projesi kapsamında ilimizde bulunan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Mahmut ÖZER okullarımızı ziyaret etti. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Kemal Varın NUMANOĞLU ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar KOÇAK ile beraber Tevfik İleri  MTAL’i ziyaret eden ÖZER, okul ile bilgi alarak bazı bölümlerini gezdi.

Bakan Yardımcımız ÖZER  Tevfik İleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin piyasa değeri çok daha fazla olup 25 bin liraya ürettikleri CNC tezgahını yerinde görüp bilgi aldı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan okul idaresi “Bilgisayar laboratuvarında yaptıkları çizimleri makineye bağlı dizüstü bilgisayara aktaran öğrencilerimiz, tasarladıkları şekilleri ahşaba işlediler. CNC tezgahıyla kazıma ucu değiştirildiğinde mermer ve çelik üzerinde de işlem yapılabiliyor. CNC Tezgahımızla Mobilya alanında çeşitli işlemeleri, kabartmaları ve süslemeleri yapabiliyoruz. Kapı motifleri, çeşitli oyuncaklar ve ahşap işlemeciliğini teknoloji ortamında yapabiliyoruz. Öğrencilerimiz çizimlerini bilgisayar ortamında tasarlayıp makineye aktararak yapıyorlar. Daha sonra yaptıkları ürünleri Benim Ürünüm Projesi kapsamında satıyoruz ve elde ettiğimiz parayı öğrencilere veriyoruz. Öğrencimiz hem öğrenmiş hem de harçlığını çıkarmış oluyor.” Dedi.

Yapılan incelemelerde okulun böyle çalışmalarla öğrencilere verdikleri eğitimi desteklediklerini ve bunun geliştirilmesini isteyen ÖZER, başarılar dileyerek okuldan ayrıldı.

18-03-201918-03-201918-03-201918-03-201918-03-201918-03-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.