RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ATA SPORUMUZ OKÇULUK PAZAR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE CAN BULUYOR

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN;  Müdürlüğümüz ve  Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Rize İl Temsilciliği arasında yapılan protokol kapsamında ilk olarak Pazar ilçesinde düzenlenen "Geleneksel Okçuluk Eğitici Eğitimi"  seminerini ziyaret etti.
ATA SPORUMUZ OKÇULUK PAZAR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE CAN BULUYOR

Müdürlüğümüz ve  Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Rize İl Temsilciliği arasında yapılan protokol kapsamında ilk olarak Pazar ilçesinde düzenlenen "Geleneksel Okçuluk Eğitici Eğitimi"  seminerine ilçedeki yönetici ve öğretmenler yoğun ilgi gösterdi.

Protokol kapsamında ilki Pazar ilçesinde açılan Geleneksel Okçuluk Eğitici Eğitiminin ilerleyen zamanlarda diğer ilçelerde de açılacağı belirtildi. Her ilçede düzenlenen Geleneksel Okçuluk Eğitici Eğitimi seminerlerinde sertifikalandırılan katılımcılar okullarında öğrencilere yönelik kurslar düzenleyerek ata sporumuz okçuluğun tüm il genelinde yaygınlaştırılması sağlayacaktır. Protokol süresince yapılacak faaliyetler arasında okullarımızda Geleneksel Okçuluk eğitimlerinin yapılması, il düzeyinde turnuvalar düzenlenmesi, ulusal düzeyde düzenlenen Geleneksel Okçuluk müsabakalarına takım ve birey olarak katılım sağlanması gibi bir çok faaliyet yer almaktadır. Gerçekleştirilecek faaliyetlerde asıl hedef ise öğrencilerin milli ve manevi duygularının gelişimine katkı sağlamak, spor yaparak öğrencilere başarılı ve disiplinli çalışma alışkanlığı kazandırmak, öğrencilerin yeteneklerini keşfetmek ve ilimiz genelinde sportif aktiviteler aracılığı ile öğrencilerimizi ve okullarımızı eğitim sürecine aktif olarak dahil etmek olarak belirlendi. 

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN Pazar ilçesinde bu kapsamda açılan Geleneksel Okçuluk Eğitici Eğitimi seminerini ziyaret ederek kursiyerlerle sohbet etti. Ziyarette Müdürümüz Engin EMEN'e Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet BÜYÜK, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Eşref YAVAŞİ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Muhammed KAN ve Mehmet Cesim YUFKACI da eşlik etti. Eğitimi veren hocamız Hasan BEŞİROĞLU'ndan bilgi alan Müdürümüz Engin EMEN bir süre eğitim kapsamında ok atma talimleri yaptı.

26-01-202226-01-202226-01-202226-01-202226-01-202226-01-202226-01-202226-01-202226-01-202226-01-2022

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.