RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANNELER KİTAP OKUYOR...

Rize´de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) Projesi kapsamında, Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi "Anneler Kitap Okuyor" etkinliği düzenledi...
ANNELER KİTAP OKUYOR...

Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hatice Semiz yaptığı açıklamada, "Sayın Valimiz tarafından başlatılan RENK Projesine Rizeli kadınlar olarak destekte bulunmaya devam ediyoruz.

Bu etkinliğimize bu şehrin geçmişinde sıkıntısını çekmiş zor şartlarda ayakta kalıp önemli işlerin altına imza atmış olan Emine Şeyma Usta ve Çayhan Orhon Dervişoğlu’nu katılımcılarımız ile buluşturduk.

Emine Şeyma Usta bu şehirde yaşamış ve çok ilginç bir hikâyesi olan bir akademisyen-yazar. Bu etkinliğimizde eğitim konusuna vurgu yaparak kendisini ve yaşadıklarını bize anlattı. Çayhan Orhon Dervişoğlu da emekli sınıf öğretmeni olması dolayısıyla eğitimle ilgili tecrübelerini paylaştı. Onlardan alacağımız önemli kazanımlar olduğu için bugün onlarla buluştuk. "dedi.

Anneler Kitap Okuyor etkinliğine katılan Vali Ersin Yazıcı´nın eşleri Hanife Yazıcı Hanımefendi de, kitap okumanın önemine vurgu yaptı.

Çocuklara okuma alışkanlığının kazandırılması için anne-babalara önemli görevler düştüğünü ifade eden Bayan Yazıcı, "Çocuklar kitaplarla ilk kez anne babaları aracılığıyla tanışır. Anne babalar okuma sevgisinin temellerini çok küçük yaşlarda atabilirler. "dedi.

Annenin ilk öğretmen olduğunu vurgulayan Bayan Yazıcı, "Anne - babalar ellerine kitap alarak okumanın kendileri için taşıdığı önemi gösterdiklerinde, çocuklarda da okumaya karşı bir merak uyanacaktır. "dedi.

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.