RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİNDEN COŞKULU MEZUNİYET TÖRENİ…

Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 2014-2015 yılında mezun olan öğrencileri için bir mezuniyet programı düzenledi.
ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİNDEN COŞKULU MEZUNİYET TÖRENİ…

Okulun spor salonunda gerçekleşen programa, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Milli Eğitim Şube Müdürleri Cüneyt Kamacı ve Mehmet Kibaroğlu, Okul Müdürleri, kurum müdürleri, Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından konuşma yapan okul müdürü Mine Hacıömeroğlu “Kıymetli Veliler, evlatlarınızla övünebilirsiniz, çünkü onlar daima iyi birer evlat ve iyi bir öğrenci oldular. Siz onlara emek verdiniz, onlar size başarı sundular; sabahı beklediniz, onlar size güneşi getirdiler. Sevgili Gençler, her insan tadar, zamanı gelince ayrılığı. Neyden, nerden, kimden ayrıldığı önemsiz gelir önceleri. Kışın soğuk yüzü, yazın yakıcı sıcakları, baharın enfes kokuları hep aynıymış, hep böyle yaşanacakmış gibi gelir insana. Oysa zaman ağır ağır akan bir su gibi ellerinin arasından usulca akıp gider. Burada önemli olan, akıp giden zamana dur diye haykıracak yerde, zamanı en iyi biçimde değerlendirmeyi başarmaktır. Hayatta kendinizi göstermek ve “Ben de varım” demek için tüm donanımlarınızla mezun oluyorsunuz bu okuldan. Ancak biliniz ki sadece mezun oluyorsunuz; ilk geldiğinizde açtığımız kucağımız, dört yıl boyunca gösterdiğimiz ilgimiz ve hayatınızın her aşamasında sizlere göstereceğimiz sevgimiz bitmeyecek ve unutmayın ki bu ailenin kapısı her zaman sizlere açık olacaktır.” dedi ve sözü Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş’a devretti.

Durmuş yapmış olduğu konuşmada mezun olan öğrencilere milli ve manevi değerlere sahip çıkan insanı üstün tutarak ülkemizde nitelikli sağlık elemanı ihtiyacını karşılayan en üst düzeyde sağlık hizmeti verebilecek bireyler olduklarını hatırlatarak bu hassas mesleğin gereğini en iyi şekilde yapmaları tavsiyesinde bulundu. Eğitim öğretim sürecinde, çağın gereklerine uygun, gelişim ve değişime açık, almış olduğu sağlık eğitimiyle edindikleri bilgileri sahada uygulayan, disiplinli, çalışkan, yüreği sevgi dolu, hasta haklarına saygılı, dil, din, ırk ayırmadan hizmet etmelerinin ve bu kutsal mesleğin gereklerini yerine getiren birer sağlık çalışanı olmalarını diledi. “Bu yolda bütün gençlerimize hayatları boyunca başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından sahneye çıkan folklor ekibi izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşattı. Okulu dereceyle bitiren öğrencilere başarı belgeleri Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı ve Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Hikmet Uçar tarafından verildi. Açılan Türk Bayrağı altında okunan şiir ve flama tesliminden sonra öğrenciler mesleğe giriş yemini ettiler. Ardından diploma törenine geçildi, mezun olan bütün öğrenciler isimleri okunarak sahneye çağırıldı ve diplomaları birer karanfil ile birlikte kendilerine takdim edildi.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.