ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
![ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI](/meb_iys_dosyalar/2019_12/06174050__DSC0059.jpg)
Eski bakanlarımızdan Sayın Sami GÜÇLÜ'nün himayelerinde 2012 yılından itibaren yürütülen Anadolu Mektebi Yazar Okumaları'na ilimiz 2016 yılından itibaren dahil olmuştur. Nitelikli bir şekilde yoluna devam eden okuma grubunun 2019-2020 eğitim yılı değerlendirme toplantısı Öğretmenevi'nde düzenlenen bir programla yapıldı. Bu program kapsamında Mustafa Kutlu, Cengiz Aytmatov, Tarık Buğra ve Cengiz Dağcı gibi yazarların kitapları okunmakta olup, her yazarın 15-20 kitabını okuyan öğrencilerimiz, yazarın seçtiği bir yönüyle ilgili sunum metni hazırlayarak panelde sunum yapmaktadırlar. Anadolu Mektebi Yazar Okumaları grubu 6 ilimizde 70 öğrencinin katılımı ile yoluna devam etmektedir.
Toplantıya Müdürümüz KOÇAK ve Şube Müdürümüz Ali Kemal KARACA katılarak öğrencilerin sunumlarını dinleyerek kendileriyle sohbet ettiler.