RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALTIN GÜNÜ YERİNE KİTAP GÜNÜ

Derepazarı Adem Özdemir Anadolu Lisesi bayan öğretmenleri bir araya geldi ve alışılmışın dışına çıkarak çok güzel ve çok anlamlı bir çalışmaya öncülük ettiler.
ALTIN GÜNÜ YERİNE KİTAP GÜNÜ

Adem Özdemir Anadolu Lisesindeki bayan öğretmenler bir araya gelerek “gün ”yapmaya karar verdiler. Belirli bir miktarda para belirlendi. Her ayın on beşinde bu paralar toplanarak daha önce belirlenmiş olan bir öğretmene verilmek üzere bir kişide toplandı. Buraya kadar her şey normal şekilde ilerliyor. Klasik olarak bayanların yaptığı “Altın günü” gibi gözüken bu etkinliğin asıl amacı ve anlamı bundan sonra ortaya çıkıyor.

Bu etkinliğin yöneticisi ve yürütücüsü olan okulun Edebiyat Öğretmeni Hatice AKSU yapılan çalışmanın öğrencilere de örnek olması temennisinde bulundu ve şöyle devam etti; "Arkadaşlarımızdan aylık topladığımız bir miktar para bende toplanıyor. Bende o ay sıra hangi arkadaşımızda ise onunla iletişime geçiyorum. Onun kütüphanesinde olmayan, okumadığı kendisinin talep ettiği kitapları sipariş ediyorum. Gelen kitapları arkadaşımıza teslim ediyorum. Bu arkadaşlarımız da sırasıyla aldığımız kitapların tamamını alıp okuyor ve geri kendisine iade ediyoruz. Yani gelen kitapları grubun bütün üyeleri tarafından okunduktan sonra geri öğretmenimize veriyoruz. Öğretmenimizin kütüphanesi zenginleşiyor. Hemde bütün kitapları okuma fırsatı buluyoruz. Bu şekilde yaptığımız çalışmanın adını da “KİTAP GÜNÜ” olarak belirledik. Okunan kitapların kritiğini okul içinde veya okul dışında bir araya gelerek yapıyoruz. RENK Projesi kapsamında yapılan bu çalışma ilçemizdeki diğer öğretmenlerimize de örnek oldu. Çarpan etkisiyle çalışmamızın yayıldığını duyuyorum. Bu da bizi ziyadesiyle memnun ediyor” dedi.

26-04-201626-04-201626-04-201626-04-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.