RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AİLE EĞİTİMİ ORYANTASYON SEMİNERİ

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından ilimiz Rehber Öğretmenlerine Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen 0-18 Yaş Aile Eğitimi oryantasyon seminerine katılan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi. 
AİLE EĞİTİMİ ORYANTASYON SEMİNERİ

Törene Rize Valisinin eşi Hanife YAZICI ve Rize Protokolünün değerli eşleri, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, Şube Müdürü Cüneyt KAMACI, Kadınlar Kent Konseyi Üyeleri ve okul yöneticileri katıldı. 

Değerli Hanımefendi Hanife YAZICI törende yaptığı konuşmada; dünyada insanların evladından daha büyük bir eseri olmadığını, onun için en büyük yatırımın çocuklara yapılması gerektiğini kaydetti. YAZICI, "Ancak aileyi iyi kurduğumuzda ve iyi bir temel üzerine sabitlediğimizde, toplumu oluşturan birer halka olan ailelerin en iyi şekilde meydana gelmesini sağlarız. Bilinçli anne babaların çocuklar üzerindeki etkisi ile onların gelişimlerine olumlu katkı sağlayacaktır. Eğitimin olmazsa olmazlarından biridir veli eğitimi." diye konuştu.

Milli eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, Aile eğitimi programının önemini vurguladı. DURMUŞ, "Anne baba eğitimi ile ebeveynlerimizin çocuklarla kuracakları iletişime büyük katkı sağlanacaktır. Dolayısıyla eğer eğitim gerekiyorsa, aileden başlayan, çocukluktan başlayan ve ebeveynden başlayan bir eğitim olması lazım. Sağlıklı bir aile sağlıklı bir toplum, eğitim, sağlık ve kültür demektir. İhtiyaç duyulan her türlü hizmetin üretilebildiği bir yuva özlemidir. Eğer ailede bunlar sağlanamıyorsa, toplumun eğitiminde, kültüründe ve netice itibariyle genel anlamda büyük eksiklikler var olacaktır. Onun için buradaki faaliyet çok önemlidir. Buradaki eğitimler hem onlar için, hem çocukları için hem de toplum için çok önemlidir. Renk Projemizin en önemli ilkelerinden birisi eğitimin üç önemli ayağından biri olan veli ayağıdır. Bu ayağı güçlendirmenin yolu bu eğitimlerdir. Eğitime katılan öğretmen arkadaşlar zaman kaybetmeden aile eğitimlerini düzenlemeli, anne babaların bu eğitimleri almalarını sağlamalıdır." dedi.

Konuşmaların ardından, Hanife YAZICI hanımefendi eğitim görevlilerine birer hediye takdim etti.Daha sonra kursiyerlere sertifikaları verildi.

12-02-201612-02-201612-02-201612-02-201612-02-201612-02-201612-02-201612-02-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.