RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerimize "Türkiye´de Demokratikleşme Serüveni ve 15 Temmuz Destanı" Konulu Seminer...

İlimizde görev yapan Aday öğretmenlerimize yönelik "Türkiye´de Demokratikleşme Serüveni ve 15 Temmuz Destanı" konulu seminer Rize Gençlik Merkezi konferans salonunda yapıldı. Seminere Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ ve Müdür Yardımcımız Mustafa KALENDER katıldı. 
Aday Öğretmenlerimize  "Türkiye´de Demokratikleşme Serüveni ve 15 Temmuz Destanı" Konulu Seminer...

Şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan seminer 15 Temmuz şehitleri adına hazırlanan sunumla devam etti. İlk konuşmayı Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ yaptı. 

Şemsettin DURMUŞ konuşmasında; Osmanlının sonu ve Cumhuriyet dönemi darbe girişimlerini tarihi süreç içerisinde özetleyerek öğretmenlik mesleği ve öğretmenlerin darbe girişimleri üzerindeki rolünü anlattı.  Öğretmen, öğrenci ve veli ilişkileri bağlamında gereken özveri ve fedakarlığı göstererek, gençlerimizin terör örgütlerinin tuzaklarına düşmeden milletimizin kültür ve değerlerine sahip gençliğin yetişmesi için öğretmenlerin kararlılıkla mücadele etmesi gerektiğini belirtti. Aday öğretmenlerin bu nesli eğitmek için kendilerini de iyi yetiştirmelerinin gereğine işaret ederek başarı dilekleriyle konuşmasını tamamladı.

İlimizdeki aday öğretmen yetiştirme il koordinatörü Fatma Nuri Erkan Bilim Sanat Merkezi Müdürü Selçuk TORPİL yaptığı konuşmada; Turkiye´nin siyasi geçmişinde yapılan darbe girişimleri ve bu girişimler öncesi dönen entrikaları detayları ile anlatattı. Unutulan her darbenin mutlaka tekrarlandığını ifade eden TORPİL, darbe girişimlerinin unutulmaması gerektiğini, en kötü demokrasinin en iyi darbeden daha iyi olduğunu da vurgulayarak sözlerini tamamladı.

06-12-201606-12-201606-12-201606-12-201606-12-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.