RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADAY ÖĞRETMENLER TANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI...

Aday Öğretmen Yetiştirme süreci Rize´de tüm hızıyla devam ederken, aday öğretmenler düzenlenen toplantıda Rize Valisi Ersin YAZICI ve Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ ile bir araya geldiler.
ADAY ÖĞRETMENLER TANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI...

Milli Eğitim Bakanlığının ilk defa 2016 yılı Şubat döneminde uygulamaya başladığı Aday Öğretmen Yetiştirme Programı kapsamında Rize´de adaylık sürecini geçirecek öğretmenler; Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Rize Valisi Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT, İl Özel İdare Genel Sekreter Vekili Salih KURTULUŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, Müdür Yardımcısı Mustafa KALENDER, Şube Müdürü Cüneyt KAMACI ve okul müdürleri ile bir araya geldiler.  Aday öğretmenler adına  Fen Bilgisi Öğretmeni Mehtap AKGÜN yaptığı konuşmada Rize´de olmaktan duydukları memnuniyeti belirterek "Bugün ben ve arkadaşlarım öğretmenliğe aday olmanın yanı sıra bir milletin geleceğini değiştirmeye de aday olduğumuzun bilincindeyiz." dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, aday öğretmenlere milli eğitim ailesine hoşgeldiniz diyerek; "Seçmiş olduğunuz kutsal meslekten dolayı hepinizi tebrik ederim." dedi. DURMUŞ, "Öğretmen atama sisteminde yapılan değişiklik sonucu hepiniz altı aylık adaylık eğitimi için ilimizi tercih etmiş bulunmaktasınız. Sizler 1 Mart tarihi itibariyle okullarımızda bulunan uzman öğretmenlerimizle buluştunuz. Yapacağınız çalışmalarla adaylık sürecini tamamlayıp atandığınız illere yetişmiş bir öğretmen olarak gideceksiniz. Aday öğretmenlerin uzman bir öğretmenin yanında yetişmesi çok önemli. Öğretmenlerimiz ne kadar donanımlı göreve başlarsa, ülkemizin hedefleri de o kadar çabuk gerçekleşir. Heyecanınız, fedakârlığınız ve gayretiniz hiç eksilmesin." dedi.

Ataması gerçekleştirilen öğretmen adaylarına hayırlı olsun dileğinde bulunan Rize Valisi Ersin YAZICI, yeni nesillerimizi yetiştirecek olan öğretmen adaylarına başarılı bir öğretmenlik hayatı diledi. Rize´nin tüm ilçelerinde 6 ay süre ile aday sıfatıyla görev yapacak öğretmenlere konuşma yapan YAZICI, "İnsanların güzel iltifatlar ederek andığı, bana okumayı öğreten, bana hayatı öğreten öğretmenler gibi cümleleri ardı ardına sıralayarak andığı çok güzel bir meslek seçtiniz. Keşke ben de sizin gibi, insanlar tarafından bu güzel iltifatlarla anılsam diye zaman zaman düşünmüşümdür. O yüzden hepinizi tebrik ediyorum. Doğru, güzel, kutsal bir meslek seçtiniz. Bununla birlikte sorumluluğu çok ağır olan bir meslek seçtiniz. Kutsallığının, güzelliğinin yanında omuzlarınıza binen yük de ağır oluyor. Ben inanıyorum ki buradaki bütün genç arkadaşlar bu memleketin çok daha ileriye gidebilmesi için, tarihte olduğu gibi dünyada söz sahibi olması için gereken tüm öğrencileri sizlerin yetişitreceğini ve bu bilinçle hareket eden vizyonu, ufku büyük ülke olmak bilincinde olan genç nesilleri sizlerin yetiştireceğini düşünüyorum. Eğitim benim en büyük önceliğimdir çünkü bir milletin kalkınması için en büyük şartın eğitim olduğunu biliyorum. Dolayısıyla siz öğretmenlerimizden çok büyük beklentilerimiz var." dedi.   Milli Eğitim Bakanlığı´nın bu yıl ilk defa gerçekleştirdiği Aday Öğretmen Yetiştirme Programı´nın 01 Mart- 01 Eylül tarihleri arasında 24 haftalık bir süreyle yapılması planlanan eğitimler başladı. 2016 Şubat ayında ataması yapılan öğretmenler, 01 Mart ile 01 Temmuz tarihleri arasında ilk 14 hafta, okullarda danışman öğretmenlerden eğitim alacak. Bu eğitimleri tamamlayan aday öğretmenler, 01Temmuz-01 Eylül tarihleri arasında da hizmet içi eğitim görecekler ve daha sonra okulların açılmasıyla mesleğinde tecrübe kazanmış öğretmenler olarak göreve başlayacaklar.

04-03-201604-03-201604-03-201604-03-2016 04-03-201604-03-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.