RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADAY ÖĞRETMENLER BAŞKAN KASAP’LA BULUŞTU…

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, önemli bir vazifeye ilk adımlarını atan Aday Öğretmenlerle Rize Öğretmenevinde buluştu.
ADAY ÖĞRETMENLER BAŞKAN KASAP’LA BULUŞTU…

İnsanlık tarihinin en kadim mesleğine ilk adımlarını atan Aday öğretmenler Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP’la Öğretmenevinde buluştu.

Buluşmaya Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, Müdür Yardımcısı Mustafa KALENDER, Bilim Sanat Merkezi Müdürü Selçuk TORPİL ve Belediye Başkan Danışmanı Zekeriya TÜFEKÇİ katıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, "Bakanlığımız tarafından ilk kez bu yıl uygulmaya konulan aday öğretmenlerin yetiştirme süreci programı kapsamında çok önemli faaliyetler gerçekleştiriliyor. Bugünde böylesine güzel bir mekanda Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP´la aday öğretmenlerimizi bir araya getirdik. Kahvaltı programımızdan sonra Rize Belediyesi´ne ait gemiyle yapacağımız deniz turu ile güzel ilimizi denizden görme fırsatımız olacak. Kahvaltı programına ev sahipliği yapan ve gemi turu düzenleyen başkanımıza bütün öğretmenlerimiz adına teşekkür ederim."dedi.

Bilgi ve tecrübelerini aday öğretmenlerle paylaşmak üzere kürsüye gelen belediye başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, “Yıllarca öğretim üyeliği yaptım. İstatistik profesörüyüm. Günümüzde asıl olan üniversitenin kendisi değil, kişinin kendi gayretidir. Aldığınız diplomalar sizi bir yere kadar götürür. Ortaya koyduğunuz çalışma programı başarılı olduğunuzu sağlayacaktır. Gideceğiniz yerlerdeki insanlarla yapacağınız diyaloglara şimdiden hazırlanmanız gerekmektedir. Aday öğretmenler olarak şuanda görev yapmış olduğunuz yerlerde tecrübeli öğretmenler tarafından derslere yönelik olarak bilgi ve birikimleri ile yönlendirileceksiniz. Gelecek için hedef ve çalışmalarınız olabilir şu an bunu göremeyebilirsiniz ama o hedeflere ulaşabilmek için bugünden torbanızın dolu olması gerekmektedir.” Torbalarınız dolu olsun birgün lazım olur diyerek, meslek hayatlarında ki meşakkatli yollarında üstün başarılar diledi.

Aday öğretmenlerimiz öğretmenevindeki programın ardından Rize Belediyesi´ne ait vapurla bir gezintiye çıkarak Rize´yi sahilden izlediler. 


26-04-201626-04-201626-04-201626-04-201626-04-201626-04-201626-04-201626-04-201626-04-2016
Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.