RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ PROGRAMI ÖMER HALAÇ İŞİTME ENGELLİLER OKULUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

"3 Aralık Dünya Engelliler Günü”  programı Ömer Halaç İşitme Engelliler Okulunda yapıldı. Programına, Rize Vali Yardımcısı Abdullah ŞEN, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mustafa KALENDER, Salih YELKENCİ, Şube Müdürü Bülent İÇBUDAK, STK Temsilcileri, Okul Müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ PROGRAMI ÖMER HALAÇ İŞİTME ENGELLİLER OKULUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

Rize Ömer Halaç İşitme Engelliler Okulu Konferans salonunda düzenlenen, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” programına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başladı. Programda konuşan Okul Müdürü Ramazan BALCI, “Bugün, bu özel ve çok anlamlı program davetimize teşrif ederek, başta okulumuz öğrencilerini ve biz öğretmenlerini çok mutlu ettiniz. Okulumuz yönetici, öğretmen ve öğrencilerimiz adına hepinize şükranlarımı sunuyorum. Bu kıymetli öğrencilerimize okulumuzda verilen eğitim ve öğretim fırsatı sonucunda birazdan bazen hüzünlenip, bazen de eğleneceğiniz özel yetenekleriyle ne kadar başarılı oldukların tanıklık edeceksiniz. Bu gün burada yer alan tüm öğrencilerimize ve onları her anlamda yalnız bırakmayan değerli velilerimize, davetimize teşrif eden şehrimizin kıymetli siz protokol mensuplarımıza, ilimizdeki çeşitli okullarımızın müdürü ve öğretmenlerine teşekkür ederken, bu önemli okulu şehrimize kazandıran, her zaman maddi ve manevi destekleriyle bizlerin yanında olan Ömer Halaç ailesine şükranlarımızı sunuyorum. “dedi.

Renkli anların yaşandığı programın sonunda, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen, Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışmasında  Esra GÜNDÜZ (Ömer Halaç İşitme Engelliler okulu) ve Fatih GÜNDÜZ (İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) yapmış oldukları çalışmayla Türkiye birinciliği ödülünü aldılar.  Aynı Yarışmada yine Ömer Halaç İşitme Engeliler Okulu öğretmenleri Ahmet ŞAMLI, Gülçin KARAHAN ve Fatma GÜVEN mansiyon ödülü almaya hak kazandılar. Türkiye genelinde düzenlenen bir yarışmada dereceye girerek ilimize haklı bir gurur yaşatan öğretmenlere başarı plaketleri, Rize Vali Yardımcısı Abdullah ŞEN, Rize Milli Eğitim Müdürü Yardımcıları Mustafa KALENDER ve Salih YELKENCİ tarafından takdim edildi. 

04-12-201704-12-201704-12-201704-12-201704-12-201704-12-201704-12-2017

04-12-201704-12-2017

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.