RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN...

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN...

Değerli Meslektaşlarım…

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk´ün Millet Mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği bu anlamlı günün yıl dönümünde sizleri saygıyla selamlıyorum. Geleceğin inşasında önemli bir yeri, etkisi ve sorumluluğu olan bir meslek erbabının yani öğretmenlerin günüdür bugün…

Dünyanın en zor işi insan yetiştirmektir. Zorluğu hata kabul etmemesidir. Bu zor görev eğitimciler olarak bizlere verilmiştir. Bazı imkânsızlıklara rağmen ne kadar özveri ile çalıştığınızı bu millet çok iyi bilmektedir.

Eğitim sistemimizin vazgeçilmez temel unsuru öğretmendir. Çağın en gelişmiş teknolojilerini eğitime kazandırsanız bile öğretmenin yerini tutması mümkün değildir. Çünkü bizler makina yapmıyoruz. Ruh ve bedenin birbirini tamamladığı insan yetiştiriyoruz. Öğretmenlik mesleği her şeyden önce bir ideal ve hizmet mesleğidir.

Türk öğretmenine ithaf edilen böylesine anlamı ve önemli bir günde, yurdumun dört bir yanında büyük bir feragat ve fedakârlıkla hizmet vererek millet ve memleketimizin gelişip güçlenmesi, yücelip ilerlemesi için var gücü ile çalışan öğretmenlerimize gönülden ve samimi şükranlarımı sunuyorum. Onlara olan sevgi ve saygının eksilmeyip artmasını, kesilmeyip devam etmesini diliyorum.

Aramıza yeni katılan meslektaşlarıma hoş geldiniz diyorum. Bu uzun soluklu yolda başarılar diliyorum. Emekli olan meslektaşlarıma hayırlı uzun ömürler diliyorum.  Terör olaylarında şehit olan meslektaşlarım başta olmak üzere aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Günümüz kutlu olsun…

 

 

                                                                                                                         Şemsettin DURMUŞ
                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.