RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2016-2017 Eğitim – Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası Mesajı

19 Eylül 2016 Pazartesi günü Ülke genelinde olduğu gibi İlimizde de İlköğretim Haftası ile birlikte 2016-2017 Eğitim Öğretim yılına başlamış olacağız.
2016-2017 Eğitim – Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası Mesajı

Bilindiği üzere 15 Temmuz’ da ülkemizdeki huzuru ve barışı bozmaya yönelik bir darbe girişiminde bulunulmuş; bu girişim , devletimizin ve milletimizin Çanakkale ve Kurtuluş Savaşları’ndaki azim ve kararlılığının devamı niteliğinde sayılabilecek bir kararlılıkla bertaraf edilmiştir. Bu olay bize şunu göstermiştir: Bağımsızlığımıza ve devletimize kastedecek düşmanlar her daim olacaktır. Biz eğitimcilere düşen görev; yetiştireceğimiz ögrencilerimizi milli ve değerlerine bağlı bireyler  olarak yetiştirmek olacaktır.  Bu vesileyle 15 Temmuz gecesi ve akabinde yaşanan olaylarda yaşamını yitiren 242 Demokrasi Şehidimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yüce milletimize baş sağlığı  gazilerimize de sağlık diliyorum.

Bu duygularla başlayacağımız 2016-2017 eğitim-öğretim yılına yeni umutlar, yeni heyecanlarla her zamankinden daha azimli, daha güçlü bir başlangıç yapmanın mutluluğu içerisindeyiz.  Rize’de tüm eğitim kurumlarımızda öğrencilerimizi karşılamaya hazırız.  9 günlük bayram tatilinde Eğitim -Öğretim hazırlıklarını büyük bir özveriyle tamamlayan okul yöneticilerimize teşekkür ederim.     

Bu anlamlı haftada, Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımız, okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine; öğretmenlerimiz eğitim ve öğretime hazır, sevgiye susamış körpecik fidanlarına kavuşmanın mutluluk ve heyecanı içinde iken çok kıymetli anne babalar, çocuklarının okula başlamasının gurur ve coşkusunu yaşamaktadır.    

Değerli Meslektaşlarım,  

İnsanlar, eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikimlerini değil aynı zamanda milli, manevi ve evrensel değerlerini de gelecek nesillere aktarır.  İyi bir insan olmak, iyi bir vatandaş olmak, çevresine ve insanlığa faydalı bireyler olarak hizmet etmek ancak ve ancak eğitim yolu ile mümkündür. Evrensel değerlerin yanında milli değerlerine sahip çıkan, demokrasi ve insan haklarını özümsemek kendine güvenen, hür düşünen, sorgulayan, bilgiyi üretebilen, Cumhuriyetimizi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirmek; ülkemizi güçlü kılacaktır. Bu süreçte kuşkusuz en büyük görev, siz öğretmenlerimize düşmektedir.  

Değerli anne-babalar,   

‘Eğitim ailede başlar’ sözünün ruhuna uygun olarak çocuklarımıza iyi bir model olmalı, öğretmenlerimizle işbirliği içinde çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerine katkı sağlamalı, onların takipçisi olmalıyız.  Çağın şartlarına uygun şekilde eğitim almış vatandaşlara sahip ülkeler, gelişmişlik düzeyi bakımından üst sıralarda yer alacaktır. Geleceğimiz olan çocuklarımızı, ülkemizin ihtiyacı olan eğitimli insan gücü özelliklerine uygun olarak yetiştirmek bizlerin en büyük görevidir.     Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının ilimiz ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum. 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.