RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Şehitler Kur’an Kursu Törenle Açıldı

15 Temmuz Şehitler İmam-Hatip Ortaokulu’nun bulunduğu binada, Rize Müftülüğü tarafından 4-6 yaş grubu miniklere yönelik açılan kursa “15 Temmuz Şehitler Kur’an Kursu” ismi verildi.
15 Temmuz Şehitler Kur’an Kursu Törenle Açıldı

15 Temmuz Şehitler Kur’an Kursunun açılış merasimine Rize Milletvekili Hasan KARAL, Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, İl Müftüsü İsmail YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, Müftü Yusuf KARALİ Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Mehmet BİLGİN, kurs öğreticileri, öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Rize Milletvekili Hasan Karal açılışta gerçekleştirdiği konuşmada; “okul öncesi çağımızdaki yavrularımızın eğitimlerini amaçlayan 4-6 yaş grubu eğitim merkezinin açılışını gerçekleştirmek üzere burada bulunuyoruz. Bu çalışmayı son derece önemsiyoruz. Rize’mizin bütün ilçelerinde bu çalışmanın yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. Devlet, millet, sivil toplum kuruluşlarıyla el ele vererek bu programları daha da yaygınlaştırmalıyız. Açılışını gerçekleştirdiğimiz bu güzel müessesenin ilimize, çocuklarımıza ve tüm ailelere hayırlar getirmesini Allah’tan temenni ediyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Rize Valisi Erdoğan Bektaş ise, “Diyanet İşleri Başkanlığının gerçekleştirdiği çok önemli projelerden bir tanesi olan “Okul Öncesi Din Eğitimi Projesi”ni çok önemsiyor ve destekliyoruz. Bu eğitim yuvasının hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İl Müftüsü İsmail Yalçın’ın duasının ardından açılış için kurdele kesilerek sınıflar tek tek gezildi.

10-10-201610-10-201610-10-201610-10-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.