RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

11. ULUSAL ÖĞRENCİ SEMPOZYUMU: “21. Yüzyıl İnsanlık Tehditleri”

11. ULUSAL ÖĞRENCİ SEMPOZYUMU: “21. Yüzyıl İnsanlık Tehditleri”

Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün himayelerinde gerçekleştirilen ‘21. Yüzyıl İnsanlık Tehditleri’ teması ile bu yıl 11.si düzenlenen Sosyal Bilimler Liseleri 11. Ulusal Öğrenci Sempozyumu’nun açılışı Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

          Açılışa Trabzon Valisi İsmail USTAOĞLU, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Şükrü GÜNDEMİR, KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Asım ÖREM, Trabzon Milli Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ, Rize Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

         Sempozyumda konuşma yapan Vali USTAOĞLU 16 yıllık geçmişe sahip olan Sosyal Bilimler Liselerinin önemine değinerek “Her bir çocuğumuz bizim için bir değer ve zenginliktir. Çocuklarımızı iyi ve bilgili bireyler olarak yetiştirmek hepimizin görevidir. Eğitim çok önemlidir, ama değerler eğitimi bir o kadar daha önemlidir. Ortaöğretim Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan bu eğitim kurumlarımız ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın eğitimleri açısından son derece önemli bir misyona sahiptir. Bilindiği gibi ülkelerin hukuk adamlarının, yöneticilerinin, edebiyatçılarının, tarihçilerinin yetişmesinde en önemli görev Sosyal Bilimler Liselerine aittir. Bugün burada tüm insanlığın problemi olan göçün toplumsal etkileri, savaşlar, iklim değişikleri konularının öğrencilerimiz tarafından tartışılması ve fikirler geliştirmesi de bu liselerimizin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur“ şeklinde konuştu.

      Sosyal Bilimler Liseleri arasında düzenlenen 11. Ulusal Öğrenci Sempozyumu’na misafir 75 okul, 95 öğrenci, 74 danışman öğrenci katılmış olup Sempozyum 30 Nisan 2019 tarihine kadar devam edecektir. 

 30-04-201930-04-201930-04-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.