RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“YÜZEN OKULLAR” VE “SPORLA BÜYÜYORUM” PROJE EKİBİ BİRARADA

“YÜZEN OKULLAR” VE “SPORLA BÜYÜYORUM” PROJE EKİBİ BİRARADA

Müdürlüğümüzün Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü “Yüzen Okullar” ve “Sporla Büyüyorum” Projelerinde görev yapan Koordinasyon ekibi ve antrenörlerimiz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK ile Rize Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Projeler hakkında kısa değerlendirilmelerin yapıldığı toplantıda dezavantajlı bölge okullarındaki öğrencilerimize yönelik uygulanan “Yüzen Okullar” Projesinde 1.120 öğrenci, “Sporla Büyüyorum” Projesinde 910 öğrencinin Beden Eğitimi ve Oyun ders saatleri içerisinde ücretsiz olarak havuzlara ve spor salonlarına taşınarak antrenörler eşliğinde ders işlemeleri sağlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonuna tam olarak uyan projelerimizin biraz daha geliştirilerek seneye devam etmesinin gerekliliğine vurgu yapan Müdürümüz KOÇAK, projeden faydalanan okul/ kurumlarımızın, velilerimizin de bilgilendirilmesinin önemine değindi.

Projede görev yapan bütün ekibin çok özverili çalışmalar yaptığına değinen Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK, varsa eksikliklerin giderilerek önümüzdeki yıl da projelerin devam etmesinin önemli olduğunu vurgulayarak  iki kurumun bu denli yakın çalışmasının Türkiye’ye örnek teşkil edebileceğine dikkat çekti. İl Müdürlerimiz bütün katılımcılara tek tek teşekkür ederek toplu fotoğraf çekimi ile ayrıldılar.

26-04-201926-04-201926-04-201926-04-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.