RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yönetişim Yetkinlikleri Semineri Düzenlendi.

Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi tarafından Anadolu Vakfı’nın desteğiyle “Yönetişim Yetkinlikleri Eğitimi” semineri verildi.
Yönetişim Yetkinlikleri Semineri Düzenlendi.

Rize Öğretmenevinde iki günde gerçekleşen yönetişim yetkinlikleri seminerine okul müdürleri katıldı.
Anadolu Vakfı eğitimcisi Doç. Dr. Teoman HEKİMOĞLU tarafından verilen eğitime 190 eğitim yöneticisi katıldı.
Seminerin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KALENDER, "Müdürlüğümüz, eğitim yöneticilerinin eğitimine önem vermektedir. Devletin, mührünü teslim ettiği idarecilerimizin sorumlu olduğu okul ve kurumlarda; nitelikli bir eğitim ortamı hazırlamaları gerekmektedir. Öğretmen, öğrenci ve velilerimizle iletişim kurmayı en iyi şekilde başarmalıdır. İdarecilerimiz kurumlarında kendi özelliklerini taşıyan kültürlerini oluşturmaları, proje üreten, ufuk açan bir misyon üstlenmelidirler” dedi.
Yönetişim kavramını, “Katılımcı ve paylaşımcı bir anlayışa sahip olan ve geleceğe yönelik bir bakışa sahip yönetim anlayışı” olarak ifade eden Doç. Dr. Teoman HEKİMOĞLU, “Sonuç ve hedef odaklı olaylara yönelmiş, vatandaşa hizmeti esas alan, katılımcı, şeffaf, hesap verebilir bir yönetim biçimi hedeflemeliyiz. ‘Çok iyi’ yöneticiler olmak durumundayız. Yönetici, işleri iyi yapar, lider ise iyi işler yapar. Bizler eğitimin liderleri olmak durumundayız” dedi.
HEKİMOĞLU, iki gün boyunca devam eden eğitimlerde;  “Okul Yönetimi, Kurum/Okul Kültürü, Kültür Yönetimi, Sistem Liderliği, Sistem Kurma, Güçlü Kişilik Özellikleri, Üstün Yönetsel Beceriler, Operasyon-Taktik ve Strateji, Takım Yönetimi ve Ekip Çalışması, Çatışma ve İletişim Yönetimi, Durumsal Liderlik Uygulaması, Yetenekleri Açığa Çıkarma, Takım Olma Aşamaları, Performans Değerlendirme ve Ödüllendirme, Eğitim Yönetimi, Yönetim Kuramları, Yönetim Süreçleri, Eğitim Yönetiminin Amaçları, Eğitim Yönetimin Amaçları, Yönetsel Erk” konularında eğitim yöneticilerini bilgilendirdi.
Eğitim semineri, katılımcılara “Katılım Belgesi” verilmesinin ardından sona erdi.

12-04-201712-04-201712-04-201712-04-2017

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.