RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ULU ÖNDER ATATÜRK, ÖLÜMÜNÜN 76. YILDÖNÜMÜNDE TÖRENLERLE ANILDI...

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76. yıldönümünde özlemle anıldı.  Atatürk Anıtı önündeki Çelenk Sunma törenin ardından anma törenine Ali Metin Kazancı Rize Lisesinde devam edildi...
ULU ÖNDER ATATÜRK, ÖLÜMÜNÜN 76. YILDÖNÜMÜNDE TÖRENLERLE ANILDI...

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76. yıldönümünde özlemle anıldı.  Atatürk Anıtı önündeki Çelenk Sunma törenin ardından anma törenine Ali Metin Kazancı Rize Lisesinde devam edildi.


Atatürk Anıtı önünde düzenlenen Çelenk Sunma törenine Rize Valisi Sayın Ersin Yazıcı, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay İsmet Cansaran, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin Durmuş, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, resmi kuruluş temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.


Çelenklerin sunulmasından sonra saat 09.05’te Atatürk’ün manevi huzurunda iki dakikalık saygı duruşu yapıldı ve akabinde İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar yarıya indirildi.

 

Ulu Önderimizin, Anma törenine Atatürk ve Çocuk Konulu Resim Sergisinin gezilmesi ve Ali Metin Kazancı Rize Lisesi Müdürlüğü tarafından  hazırlanan programla devam edildi. Programda  Günün anlam ve önemiyle ilgili Şiir, Atatürk Oratoryosu, Atatürk’ün Sevdiği Türküler ve ‘’Atatürk için neler söylediler’’ konulu video gösterimi yapıldı.


Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.