RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TARİHÇİ YAZAR YAVUZ BAHADIROĞLU RİZE’DE…

  Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu, Rize Anadolu Lisesinin düzenlemiş olduğu "Rize Kitap Yıldızlarını Arıyor" yarışması kapsamında memleketi Rize’yi ziyaret etti. Millî tarih ve kültürümüz konusunda önemli araştırmaları olan ve bu alanda 100´e yakın eseri bulunan Yavuz Bahadıroğlu İsmail Kahraman Kültür Merkezinde öğrencilerle söyleşi yaptı.
TARİHÇİ YAZAR YAVUZ BAHADIROĞLU RİZE’DE…

Söyleşiye Vali Yardımcısı Mehmet Özer, Belediye Başkanı Reşat Kasap, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, MÜSİAD Rize Şubesi Başkanı Mahmut Dabak, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Söyleşinin açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin Durmuş; Bu yıl ilimizde eğitimin RENK’lendiğini, toplumun her kesiminden çok olumlu tepki ve destekler alındığını, özellikle kitap okuma noktasında il genelinde ciddi manada bir farkındalık oluştuğunu belirtti.

Açılış konuşmasının ardından öğrencilerle söyleşi yapmak üzere sahneye çıkan Bahadıroğlu öğrencilere Rize´nin ne ile tanındığını sordu. Öğrencilerin çay cevabı üzerine, evet doğru çay ile tanınıyor. Artık illerimizin bu anlayıştan kurtulması gerektiğini yiyecek ve içecekleriyle değil de yetiştirdiği insanlarla şöhret bulması döneminin geldiğini belirtti. Kendisinin de Rize´de doğduğunu, buralarda yetiştiğini belirtip burada olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Spor, sanat, siyaset, kültür ve pek çok alanda Rize insanının hep başarılarıyla ön planda olduğunu belirtip, artık bunları iyi anlayıp ileride onlar gibi olmayı hedeflememiz gerektiğini, ancak bunun için iyi bir okuyucu ve iyi bir insan olmaları gerektiğini dile getirdi. Söyleşisi sırasında öğrencilere öncelikle iyi birer insan, iyi bir insan olmak için de iyi bir okuyucu olmaları gerektiğini belirtti.

Program sonunda “Rize Kitap Yıldızlarını Arıyor” yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yazar Bahadıroğlu söyleşinin ardından düzenlenen imza etkinliğinde kitapları imzaladı.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.