RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sosyal Bilimler Lisesi Z-Kütüphane Açılışı Gerçekleştirildi.

Rize Sosyal Bilimler Lisesi’nde, estetik ve ergonomik tasarımıyla öğrencilerin okullarda bilgiyi sevme, öğrenme ve dinlenme etkinliklerine imkân veren ve sosyal etkinlik alanı olan Z-Kütüphane açıldı.
Sosyal Bilimler Lisesi Z-Kütüphane Açılışı Gerçekleştirildi.

Rize Sosyal Bilimler Lisesi’nde düzenlenen Z-Kütüphane açılış törenine Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Semih COŞKUN, Güneysu Belediye Başkanı Halil TURAN, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ali BİLGİN, Genel Sekreteri Adnan ER, Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Hasan TÜRÜT, MEB Müşaviri Adem KÜLÜNK ile çok sayıda davetli katıldı. Rize Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, estetik ve ergonomik tasarımıyla öğrencilerin okullarda bilgiyi sevme, öğrenme ve dinlenme etkinliklerine imkân veren sosyal etkinlik alanı olarak kullanılan Z-Kütüphanelerinin Milli Eğitim Bakanlığının yeni bir uygulaması olduğunu belirterek, “Bilgiye erişimde fırsat eşitliği, sesli ve elektronik kitaplar, modern ve estetik tasarım, pedagojik uygunluk, taşınabilir raflar, ahşap ve kumaşla kaplanmış duvarlar ve okuma zevki uyandıran ortamdan oluşan Z- Kütüphane öğrencilerimize hayırlı olsun” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesilerek Z-Kütüphane´nin açılışı gerçekleştirildi.

 

09-02-201709-02-201709-02-201709-02-201709-02-2017

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.