RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN BAKANIMIZ ZİYA SELÇUK CANLI YAYINDA ÖĞRETMENLERİMİZLE BULUŞTU

SAYIN BAKANIMIZ ZİYA SELÇUK CANLI YAYINDA ÖĞRETMENLERİMİZLE BULUŞTU

Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında ilk olarak Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü camiasıyla buluştu. YouTube ve ZOOM üzerinden canlı olarak gerçekleştirilen yayında, Sayın Bakanımız kritik bir dönemden geçtiğimizi vurgulayarak, süreç içerisinde gerçekleştirilen,  TRT-EBA TV gibi dünya çapında örnek teşkil eden uygulamalar hakkında bilgi verdi. Mesafelerin iletişim kurmak ve beraberce çalışmak için sorun teşkil etmediğine vurgu yaptı. 

Sayın Bakanımız, salgın süresince öğretmenlerimizin öğrencilere yönelik ilgi ve alakalarından memnun olduğunu, bunun yanı sıra öğretmenlerimizin de kişisel gelişimlerine özel vakit ayırarak, günlük çalışma rutinlerinin arasına kendi gelişimlerine katkıda bulunacak aktiviteleri de eklemeleri gerektiğini iletti. Sayın Bakanımız ayrıca uzaktan iletişim yolları kullanılarak çalışma gruplarının oluşturulmasını, bu çalışma gruplarında oluşturulan fikir ve ürünlerle, öğretmenlerimizin yapmış oldukları diğer çalışmaların halkımızla doğru şekilde paylaşılmasının önemini vurguladı.

Yayın süresince öğretmenlerimizin sorularını da yanıtlayan Sayın Bakanımız, içinden geçtiğimiz bu süreç içerisinde öğretmenlerimizin yalnızca fiziki çaba ile değil, manevi olarak da toplumun yanında olması gerektiğini sözlerine ekledi. Eğitimin bir dönüşüm sürecine girdiğini ve bu dönüşüm içerisinde öğetmenlerimizin yeni çağın gerekliliklerine uyum sağlaması için dijital gelişimin kalbinde yer almaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

Canlı yayına katılarak Sayın Bakanımızla görüşme imkanı bulan öğretmenlerimiz, başta bu imkanı oluşturan Sayın Bakanımıza ve değerli katkılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK'a teşekkürlerini ilettiler. Sayın Bakanımızın öğretmenlerimizle canlı yayınla gerçekleştirdiği ilk buluşma, katılımcıların heyecanlı ve istekli paylaşımları, Sayın Bakanımızın moral ve motivasyonu arttıran konuşmaları ile sona erdi.

29-04-2020

29-04-202029-04-202029-04-202029-04-2020

 29-04-2020

29-04-202029-04-202029-04-2020

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.