RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“SAĞLIKLI BESLENME VE TEMİZ OKUL” TOPLANTISI YAPILDI…

“SAĞLIKLI BESLENME VE TEMİZ OKUL” TOPLANTISI YAPILDI…

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan çeşitli protokollerle ilgili okul ve kurum müdürleri bilgilendirildi.

Toplantıya Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Doktorlar, Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı.

İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe yapmış olduğu konuşmasında; "Sağlığın önemine vurgu yaparak, her zaman okullarımızın ve öğretmenlerimizin yanında olacaklarını, cep telefonunu vererek kendisine direk ulaşabileceklerini dile getirdi".

İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş’ da yaptığı konuşmada; "Devletlerin en önemli görevlerinden birisi sağlıklı nesiller yetiştirmektir. Bu çerçevede Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında çeşitli protokoller yapıldı. Beyaz Bayrak Projesi de uzun yıllardır uygulanan bir proje. Amaç okullarımızda sağlık ve hijyen konusunda iyileştirme sağlamak ve okullarımız arasında tatlı bir rekabet oluşturma, ruhen ve madden sağlıklı nesiller yetiştirmektir.

Proje 2015 yılında tekrar imzalanarak 4 yıllığına yürürlüğe girdi. Bu çerçevede sağlıklı, temiz, hijyen ortamlar ve sağlıklı nesilleri temsi eden Beyaz Bayrağın okullarımızda Al Bayrağımızın yanında dalgalanmasını istiyoruz” dedi.

Daha sonra Sağlık personeli tarafından gerekli teknik bilgilendirme yapılarak toplantı sona erdi.

 

Proje...Proje...Proje...Proje...Proje...

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.