RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RİZE’NİN MUHTARLARI HİZMET İÇİ EĞİTİMDE

 Rize Valiliği tarafından 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucu Rize Merkez İlçede seçilen köy ve mahalle muhtarlarına yönelik bir hizmet içi eğitim verildi.  
RİZE’NİN MUHTARLARI HİZMET İÇİ EĞİTİMDE

Rize Valiliği tarafından Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucu Rize Merkez İlçede seçilen 60 köy ve 66 mahalle muhtarına “Muhtarların mevzuattan kaynaklanan görev ve sorumluluklarının anlatılması, kamu hizmetlerini etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunulması, sorunları en kısa sürede yetkili makamlara iletmesi” konulu bir hizmet içi eğitim semineri verildi.

Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezinde düzenlenen ve bizzat daire müdürlerinin bilgilendirme sunumu yaptığı hizmet içi eğitimin açılışında Rize Valisi Kemal ÇEBER “Sizler halk tarafından bu göreve getirildiniz. Seçilmiş kişiler olarak halk tarafından da sevilen ve benimsenen insanlar olduğunuz bir gerçektir. Bu sebeple vatandaşlar sorunları olduğunda ilk sizlerle görüşecek, sıkıntılarını ilk sizlere anlatacaktır. Bizde siz muhtarlarımızla omuz omuza vererek vatandaşlarımızın istek ve temennilerini en kısa sürede karşılamanın gayreti içerisinde olacağız” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından kurum müdürleri sunum yaptı. Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK da Bakanlığımızın ve Müdürlüğümüzün teşkilat yapısı, Eğitim Öğretim göstergeleri, okulların bina-öğrenci ve öğretmen durumları, istatistiki bilgilerini muhtarlarla paylaştı. Kendilerinden beklentilerimizin neler olduğunu açıklayarak eğitim öğretim faaliyetlerini yürütmede her eve ulaşabilmek adına muhtarlarımızın desteğine ihtiyaç olduğunu vurgulayan KOÇAK, müdürlüğümüzün her birimiyle her desteğe hazır olduğunu belirtti.

25-04-201925-04-201925-04-201925-04-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.