RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RİZE SOSYAL BİLİMLER LİSESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ…

2010 yılında kurulan ve 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında hizmete başlayan Rize Sosyal Bilimler Lisesi ilk mezuniyet törenini kutladı.
RİZE SOSYAL BİLİMLER LİSESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ…

İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleşen törene Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, okulun yapımında maddi manevi büyük katkıları bulunan Tahsin Usta, okul müdürleri, öğrenciler ve velileri katıldı.

Okul Müdürü Ömer Cihan Özşahin yaptığı açılış konuşmasında ilk mezunları vermenin gururunu yaşadıklarını, bu anlamlı günde kendilerine emanet edilen gençleri mezun etmenin mutluluğu içerisinde olduklarını belirtti. Bütün öğrencilerine okuyacakları üniversitelerde, yapacak oldukları mesleklerde ve hayatın her aşamasında başarılar diledi. Okulda emeği bulunan herkese özellikle teşekkür etti.

Mezun olan öğrencilere seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş öncelikle bütün öğrencileri, öğretmenleri, velilerini ve emeği geçen tüm eğitimcileri kutladı, öğrencilere hayatları boyunca başarılar diledi. Durmuş öğrencilere hitaben; “Beş yıl devam ettiğiniz okulunuzdan ayrılıyorsunuz. Lise yılları, bu yıllardaki arkadaşlıklar hayatımızda önemli bir yer tutmaktadır. Emin adımlarla gelişmekte ve ilerlemekte olan ülkemizin yarınlarında Sosyal Bilimler Lisemiz öğrencilerinin imzası olacaktır. Güzel ülkemize çeşitli alanlarda hizmetler vereceksiniz. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz, bu ülke artık sizlere emanet, yolunuz, bahtınız açık olsun. Üniversite sınavında hepinize başarılar diliyorum. İnşaallah gönlünüzdeki yerlere yerleşirsiniz. Sizlerin yetişmenizde emeği geçen anne-baba ve öğretmenlerinizi tebrik ediyorum.” dedi.

Okul tarafından hazırlanan anılarla dolu videoların izlenmesinin ardından maddi manevi her türlü desteğiyle okulun kurulmasında büyük emekleri bulunan hayırsever işadamı Tahsin Usta ve okulu dereceyle bitiren ilk üç öğrenciye plaketleri takdim edildi. Mezuniyet kutlaması yapılan kep atma töreniyle sona erdi.Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.