RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RİZE ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNİN TEMELİ ATILDI...

Milli Eğitim Bakanlığı´nca, Rize´de kent için büyük önem taşıyan eğitim kurumunun temeli atıldı.
RİZE ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNİN TEMELİ ATILDI...

Başta Vali Ersin Yazıcı ve Rize Milletvekili Hasan Karal ile çok sayıda davetlinin katıldığı 64 derslikli Anadolu İmam Hatip Lisesi, 160 kişilik öğrenci pansiyonu, 600 kişilik konferans salonu, 1 adet kapalı spor alanından oluşan İmam Hatip Külliyesinin temel atma töreni ile Rize´nin eğitiminde büyük olanak sağlayacak.

Düzenlenen temel atma törenine Vali Ersin Yazıcı, Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Vali Yardımcıları Mehmet Özer ve Şefik Aygöl, Güneysu Kaymakamı İhsan Selim Baydaş,  İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, daire müdürleri, okul müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Siyasi Parti Temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Okul öğrencilerinden Davut Yılmaz´ın Kur´an-ı Kerim tilaveti ile başlayan tören konuşmalarla devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş yapımı başlatılan eğitim tesisi hakkında teknik bilgiler vererek, Önemli eğitim kurumlarını Rize´ye ve eğitim camiasına kazandıracak olmanın mutluluğu ve heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Rize Milletvekili Hasan Karal da konuşmasında, "Bugün hepimiz için bir şölen, bir bayram günüdür. İlkokuldan sonra, Orta ve Lise yıllarımın en yoğun, en heyecanlı, en duygusal ve hüzünle geçtiği bu şeref yıllarımın ardından, eski okulumun yerine yeni okulumun temelini atmanın her faniye nasip olmayacağı çok yoğun bir duygu içerisindeyim. Bugün benim için de en mutlu gündür. "diye konuştu.

Temel atma töreninde konuşan, Rize Valisi Ersin Yazıcı, “Böyle büyük bir yatırımı iki yılda tamamlamış olacağız. Eskilerde bu gibi yatırımla onlarca senede tamamlanamazdı. Devletin yönettiği topluma her alanda olduğu gibi, başta eğitim ve sağlık alanında böyle önemli hizmetleri vermek zorunluluğumuz vardır. Devletimiz halkımızın istekleri doğrultusunda ihtiyaçlara göre yeni imam hatipler, okullar yapmaya, yeni temeller atmaya devam edecektir. ”dedi. Konuşmaların ardından protokol ve davetliler, Ç. Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman ve okul öğrencileri, hep birlikte, kurban kesiminin ardından butona basarak temele ilk harcı döktüler.


Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.