RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RENK PROJESİ EĞİTİMİN HER KADEMESİNE DOKUNUYOR...

Rize´de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) Projesine katkı sağlayan okul öncesi ve sınıf öğretmenleri Rize Valisi Ersin YAZICI tarafından "Başarı Belgesi" ile ödüllendirildi.
RENK PROJESİ EĞİTİMİN HER KADEMESİNE DOKUNUYOR...

Bu amaçla Rize Öğretmenevinde düzenlenen akşam yemeğine Rize Valisi Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT, Millî Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, Müdür Yardımcısı Mustafa KALENDER, Şube Müdürleri ile Öğretmenler katıldı.

Programda başarılı öğretmenler adına söz alan Pehlivantaşı İlkokulu Sınıf Öğretmeni İnci CİHAN şu ifadelere yer verdi: "Hepimiz en nihayetinde öğrencilerimizin başarılı olmasını hedeflemekte ve o eksende çalışmaktayız. Biz okul öncesi ve sınıf öğretmenleri olarak başarının temelini oluşturan ve çocuğun disiplinli öğretim hayatına başlarken yanında olan öğretmenleriz. RENK Projesinin sadece ortak sınav eksenli olmayıp eğitimin her kademesine dokunduğunu burada bulunmakla daha iyi anladık. Burada bulunamayan diğer öğretmen arkadaşlarımızın da aynı özveri gösterdiklerini biliyoruz. Bizler okullarımızda eğitim adına daha gayretli çalışmalarla farkındalık yaratmaya devam edeceğiz. Çünkü eğitimin, okul-veli-öğrenci üçgeninde, mutlu bireyler yetiştirmekten geçtiğinin bilincindeyiz "şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ yapmış olduğu konuşmada: "İki yıl önce ilimizde renk meşalesi yakıldı. Sayın Valimiz bu meşalenin harlanarak parıldamasında ve bu süreçte hep yanımızda oldu. Bizlere destek oldu, moral ve motivasyonumuzu artırdı. Çocukların yüreklerinden söyledikleri öğretmenim sözü, çakmak çakmak parlayan gözleri eğer bizim göğsümüze çartığında karşılık bulmuyorsa işimizi eksik yapmıpş sayılırız. Öğrencilerin en uzun süre zaman geçirdiği öğretmen ilkokul öğretmenidir. Çocuklarımıza hayatı, insanlığı, sevmeyi, vatan ve millet sevgisini bu yıllarda öğretmememiz gerekiyor. Değerli arkadaşlarım bütün öğretmenlerimiz farklı çalışmalar yapmaktadır. Hiç kimse işini kötü yaptığını kabul etmez. Ama önemli olan fark yaratmaktır. Sizlerin okul yöneticileri sizleri fark yaratan öğretmenlerimiz olarak bize bildirdiler. Ne mutlu, çocuklarımıza dostluk, sevgi, insanlık, vatan ve millet sevgisini aşılayan siz değerli öğretmenlerimize."

DURMUŞ, ´´Anadolu Halkının bir ruhu vardı, nüfuz edemedin! Bir kafası vardı aydınlatamadın, Bir vücudu vardı; besleyemedin, Üstünde yaşadığı bir toprak vardı! İşleyemedin, Ne ektin ki, ne biçeceksin? Sana ıstırap veren bu şey, senin kendi eserindir ... Değerli arkadaşlarım göl değil ırmak olmak zorundayız. Ortaya koyduğumuz eser çocuklarımız, onları iyi insanlar olarak yetiştirmeliyiz." 

Rize Valisi Ersin YAZICI da, programda yaptığı konuşmada, Rize´de eğitim konusunda sürdürülen projeler, gelinen nokta, başarılar ve sorunlar konusunda bir değerlendirmede bulundu. Vali YAZICI başarıların mimarı öğretmenleri gayretli çalışmalarından dolayı tebrik ederek, çalışmaları ile il ve ülke eğitimine yapmış oldukları katkıdan dolayı teşekkür etti.  Yapılan bu güzel projelerin, çalışmaların, güzel davranışların takdir edilmesi ve bunların devamlılığının sağlanması konusunda daha kaliteli hizmetler sunmak için ödül vermeyi de bir fırsat olarak gördüklerini ifade eden Vali YAZICI, "Rize´nin eğitim kalitesini artırmak için yola çıktığımızda tek güvencemiz siz değerli öğretmenlerimizdi. Güvenimiz boşa çıkmadı. Eğitim ordumuza güveniyoruz. Farkındalık oluşturan öğretmenlerimizi bugün buraya toplayarak, hem tanışma hem de kendilerine teşekkürlerimizi ifade etmek istedik.  Eğitim niteliğinin artırılması adına yapılacak her türlü çalışmanın yanındayız ve destekleyeceğiz.  Eğitimde başarı için hepimize büyük görevler ve sorumluluklar düşüyor.  Bu başarı bir takım işi, bir ekip işi. Hep birlikte takım olarak bir şeyler yapmanın ve birlikte başarmanın doğru olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Öğretmenlerin başarılarının azımsanacak şekilde olmadığını belirten Vali Yazıcı, "Her birinizin göstermiş olduğu özverili çalışmalar beni derinden mutlu etti. Bundan sonra her şeyin çok daha iyi olacağını ümit ediyorum. Elimizden gelen her şeyi yapacağımıza söz veriyoruz. Sizlerden de özverili çalışmalarınızın devamını bekliyoruz. Bundan zaten şüphemiz yok. Biz her konuda yanınızda olmaya çalışacağız" şeklinde konuştu. Öğrencilerin yakaladıkları başarılarda öğretmenlerin özverili çalışmalarının büyük katkısı olduğunu vurgulayan Vali YAZICI, "Elde edilen başarılar göğsümüzü kabartıyor. Öğretmenlerimizin bu başarısının planlı, programlı bir çalışmanın ürünü olduğunu görüyoruz. Bu çalışma inşallah bundan sonrada her yıl bir üst basamağa çıkmak suretiyle devam edecek. İnsana yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Yetişmiş insan gücünüz yoksa hep başkalarına mahkûm olursunuz. Bunlar kolay işler değil. Fedakârlık gerektiriyor. 2 yıldan beri uygulanan çalışma sonucunda öğretmen arkadaşlarımız fedakârlık göstererek bu başarıyı yakaladılar. Bu çalışmanın karşılıksız kalmayacağını, buralarda yetişen nesillerin Türkiye´de çok hayırlı hizmetlere imza atacağına inanıyorum.  Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz siz değerli öğretmenlerimizi, üstlenmiş olduğunuz bu sorumlulukta göstermiş olduğunuz performanstan dolayı hepinizi tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

Vali Ersin YAZICI, masaları tek tek dolaşarak öğretmenlerle sohbet etti.

30-03-201630-03-201630-03-201630-03-201630-03-201630-03-201630-03-201630-03-201630-03-201630-03-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.