RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RENK Projesi 3. Yılında Büyüyerek Devam Ediyor...

  Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, Şube Müdürümüz Zafer HAŞİMOĞLU ve bölge okul yöneticileri Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri ile birlikte kitap okuma saatine katıldılar. 
RENK Projesi 3. Yılında Büyüyerek Devam Ediyor...

Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, Şube Müdürümüz Zafer HAŞİMOĞLU ve bölge okul yöneticileri Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri ile birlikte kitap okuma saatine katıldılar.  Öğrencilerle bir süre sohbet eden Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, iki yıldır ilimizde Rize Valiliğinin himayesinde yürütülmekte olan RENK Projesi kapsamında önceki yıllarda olduğu gibi düzenli olarak okulları ziyaret edeceğini ve öğrenciler ile bir araya geleceğini belirtti. "RENK Projesi ile iki yıldır ilimizde yakaladığımız ivmeyi üçüncü yılda da devam ettirmek istediklerini, RENK Projesine ek olarak Kodlama ve Dyned Eğitimi ile ilgili çalışmaları da birlikte yürüteceklerini ifade eden DURMUŞ, "RENK projesi sadece okuma saatiyle ilgili bir proje değildir. Bizim iki yıldır Rize´de eğitimde oluşan farkındalık ve sinerjiyi bu yıl daha da yukarılara çıkartmamız gerekiyor. Hedefimiz ve amacımız budur, bu hedefi gerçekleştirmek için de çalışmaya devam edeceğiz. Burada en önemli görev siz öğrencilerimize ve bizlere düşmektedir." dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ okuma saatinin ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı, onlarla yakından ilgilendi ve öğrencilerden gelecek hedeflerini belirleyerek bu hedeflere ulaşmak için planlı ders çalışmaya gayret göstermelerini istedi. "Ne olmak istiyorsanız onun için çok çalışın" diyen DURMUŞ "Yaptığınız işte en iyisi olmak için çaba gösterin. Bunun için mutlaka bir hedefiniz olsun. Sınavlarda başarılı olmak için sadece sınavlara çalışmak ve test çözmek yetmiyor, bol bol kitap okumak gerekiyor. Okumanın bir sonraki aşaması olan yazma işini yapabilmek için çok okumalıyız. Son dönemlerde yapılan araştırmalar çok okuyan çocuklarımızın sınavlarında daha başarılı olduğunu gösteriyor.  Bu nedenle kitap okumayı terk etmemeliyiz. İlginizi çeken kitapları okuyarak keyifli vakit geçirebilirsiniz." dedi.

Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, öğretmenler odasında idareci ve öğretmenler ile bir araya gelerek okulun yeni binası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Öğretmenlerin yaptıkları işin çok önemli olduğuna vurgu yapan DURMUŞ, "Bir ülkenin gelişmesinde, kalkınmasında en büyük faktör eğitimdir. Bu sene ülkemizde yaşanan süreç de bunun en büyük ispatıdır. Bu nedenle Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak çok çalışmalıyız. Biz büyük bir aileyiz ve her zaman için siz öğretmenlerimizin yanınızdayız. Eğitilmiş, aydınlanmış, cehaletin kucağına düşmeyen ve yarına güvenle bakan bir nesle ihtiyacımız var. Bu konuda bizler bütün çabamızı sarf ediyoruz. Taşıdığımız sorumlulukları yerine getirmek için çok çalışmalıyız. Hep birlikte Rize’mizi eğitimde, teknolojide, sporda, kültürde ve sanatta daha ileriye taşımak için çalışacağız ve yürüdüğümüz yolda daima başarı için adım atacağız." dedi.

Şemsettin DURMUŞ, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulundan ayrılırken kendisine ilgi gösteren TOBB İlkokulu öğrencileri ile hatıra fotoğrafı çektirerek onlarla yakından ilgilendi. 

20-10-201620-10-201620-10-201620-10-201620-10-201620-10-201620-10-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.