RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN ile Paylaşım, Gelişim Sohbeti...

Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN   "Paylaşım Gelişim Sohbetleri" konulu sunum ve söyleşisi ile İl geneli okul yöneticilerimize ve Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecinde ilimizde görev yapmakta olan aday öğretmenlerimize değerli tecrübelerini aktardı.
Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN ile Paylaşım, Gelişim Sohbeti...

Rize Gençlik Merkezi konferans Salonunda gerçekleşen söyleşilerde Aytaç AÇIKALIN Prof.Dr. (kendi söylemiyle- ünvanlar sonradan kazanıldığı için) sabah oturumunda okul yöneticilerimiz ile bir araya geldi. Programa Milli Eğitim Müdürmüz Şemsettin DURMUŞ, Müdür Yardımcısı Mustafa KALENDER, Şube Müdürlerimiz Hasan TEKKE ve Zafer HAŞİMOĞLU katıldı. 

İl geneli eğitim kurum yöneticilerinin katıldığı yeni ve değişik fikirler geliştirmeleri, bunları uygulamaları için cesaretlendirmenin amaçlandığı programda Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN okul yöneticilerine eğlenceli bir söyleşi gerçekleştirdi. Geçmişte Hatay ve Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulunan AÇIKALIN, lise öğrenimiyle yöneticilik yaptığını, bu yüzden 40 yaşında üniversiteye gittiğini belirterek, “67 yaşımda Hacettepe Üniversitesi’nden emekli öğretim üyesiyim. Ama çok işimiz var, 81 yaşımda Türkiye’nin her yerinde insan kaynağını karakter boyutunda geliştirme çabası içerisindeyim. Bizim, yaptığı bina çökmeyen mühendise, sahte rapor vermeyen doktora, insan gibi insanlara ihtiyacımız var” dedi.

“Ben sizlerle bildiklerimi değil düşündüklerimi paylaşmaya geldim” diyerek konuşmasına devam eden Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN, programda  birbirinden ilginç sözleriyle salonu dolduran okul yöneticilerine tebessüm ettirdi. Rize´de bulunmaktan ve eski dostlarla görüşmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof.Dr. AÇIKALIN bu yıl Rize´ye gelmesinde etkin rolü bulunan Fatma Nuri Erkan Bilim Sanat Merkezi Müdürü Selçuk TORPİL´e teşekkür etti. 

Programın öğle oturumunda Milli Eğitim Bakanlığının  bu yıl uygulamaya koyduğu Aday Öğretmen Yetiştirme Programı çerçevesinde ilimizde görev yapmakta olan aday öğretmenlere yönelik bir söyleşi gerçekleştiren değerli hocamıza sunumunun ardından Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ bir hediye takdim etti.  

12-04-201612-04-201612-04-201612-04-201612-04-201612-04-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.