RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN KALKANDERE KADIN KÜLTÜR EVİ AÇILIŞINA KATILDI

Rize'nin Kalkandere ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ilçe kaymakamlığı, belediye başkanlığı ve ilçedeki STK'ların destekleriyle hazırlanan ve ilçe kadınlarını iş hayatına hazırlayacak olan Kadın Kültür Evi'nin açılışı gerçekleştirildi.  
MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN KALKANDERE KADIN KÜLTÜR EVİ AÇILIŞINA KATILDI

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Engin EMEN, İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra ALEMDAROĞLU, İl  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü İdris ALTUNTAŞ, Kalkandere Kaymakamı Kemal Sefa GÖKMENOĞLU, Kalkandere Belediye Başkanı Kenan YILDIRIM, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yunus KARAKAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut TİRYAKİ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Eşref YAVAŞİ, İl ve İlçe Düzeyinde Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri ve davetliler katıldı. 

Kurdele töreninden önce konuşan Kalkandere ilçe Milli Eğitim Müdürü Davut Tiryaki: "İlçemizde ilk kez sadece kadınlara hitap edecek bir yerin açılmasına vesile olduğumuz için mutluyuz.Çok büyük bir bina olmasa da ilçemizde ilk defa sadece kadınlarımıza hitap eden ve onlara kendilerini değerli hissettirecek bir mekan sunuyoruz. Kalkandere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kadınlarımızın en az erkekler kadar beceri sahibi olduklarını ve bu nedenle kendilerine en az onlar kadar fırsat verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Kadınlarımızı meslek sahibi yapacak projeleri önemsiyor ve destekliyoruz.Projenin kadın istihdamını artıracağına inanıyoruz. Kadın Kültür Evinin ilçenin en büyük eksikliklerinden biri olan kadınlar için düzenlenmiş sosyal alanların olmaması sorununa da çözüm getireceğine ve ilçedeki kadınların potansiyelini ortaya çıkartacak çalışmalara imkan sağlamasını temenni ediyoruz." ifadelerini kullandı.

 

 

08-09-202108-09-202108-09-202108-09-202108-09-202108-09-202108-09-202108-09-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.