RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YAŞAR KOÇAK´ın 23 NİSAN MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YAŞAR KOÇAK´ın 23 NİSAN MESAJI

Ulusumuzun en değerli varlığı, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesi Sevgili Çocuklar;

Çağdaşlığımızın, uygarlığımızın tek ölçütü sizlersiniz. Bugün bilime inanmış akılcı toplumlar, en büyük yatırımın sizler olduğunun bilincine çoktan varmışlardır. Eğitimi çoktan en büyük uğraşı haline dönüştürmüşlerdir. Pırıl pırıl siz sevgili yavrularımıza bakarak tüm içtenliğimle söylüyorum; dünyada çocuklardan daha güzel bir amaç, onların sorumluluğundan daha büyük bir sorumluluk göremiyorum. Bugün coşkunuzu paylaşan bizler, sizlerden araştıran, düşünen, üreten, ahlaki ve insani değerlere sahip insanlar olarak yetişmenizi beklemekteyiz. Bu bilince sahip olarak geleceğe iyi hazırlanırsanız aydınlık yarınlar şüphesiz sizlerin olacaktır.

Dünyadaki çeşitli ülke çocuklarının katılımıyla kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını sizlere hediye eden Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK sizlere şöyle sesleniyor:

"Küçük hanımlar, küçük beyler!
Sizler hepiniz geleceğin bir gülü,
yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız!
Memleketi asıl aydınlığa boğacak
sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim,
kıymetli olduğunuzu düşünerek
ona göre çalışınız.

Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.”

 Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hâkim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

                                                                                                                                                       YAŞAR KOÇAK 

                                                                                                                                                  İl Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.