RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ’un Yılsonu Mesajı.

Rize’de Eğitim ve öğretim gören 60 bin 84 öğrenci ile 4 bin 282 öğretmen bugünden itibaren yılsonu tatiline çıkacak. 
Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ’un Yılsonu Mesajı.

Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ 2015-2016 Eğitim Öğretim yılsonu mesajı yayımladı.

“Sevgili Öğrenciler, Değerli Öğretmenler, Kıymetli Veliler;

Eğitimciler olarak; görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmenin huzuru içindeyiz. Yıl boyunca öğrencilerimizin başarılı ve aynı zamanda mutlu olmaları için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazandırmaya çalıştık. Karnelerini alarak yaz tatiline adım atacak olan sevgili yavrularımızın; sosyal yönü güçlü, özgüveni tam, sorumluluk bilincine ve akademik bilgiye sahip bireyler olarak yetişmeleri için, üzerimize düşen görevi yaptık.

Değerli Meslektaşlarım;

İki yıl önce Rize’nin eğitimine nitelik kazandırma amacıyla çıkmış olduğumuz RENK’li yolculukta gösterdiğiniz ilgi ve destek için çok teşekkür ederim. Öğretmenlik mesleğinin hem zihin hem de gönül işi olduğunun bilinci ile, hızla değişen ve bilginin en değerli kaynak olduğu günümüzde, sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi devam ettireceğinize yürekten inanıyorum. Biliyorum ki, mesleğimiz çok değerli ve özel bir meslek, işleriniz yoğun, görev ve sorumluğunuz ağır; ama ortaya çıkan eserle gurur duymak da bir o kadar keyiflidir.

Kıymetli Anne-Babalar;

Bugün 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının sonuna geldik ve çocuklarımız karne heyecanı yaşıyor. Çocukları sadece notlarına göre değil, genel durumunu göz önüne alarak değerlendirin. Unutmayınız ki karnedeki notlar; sizler için de bir değerlendirme fırsatıdır. Yıl boyunca bir anne ve baba olarak onun başarısı için neleri yeterince yaptığınızı ya da yapamadığınızı görmenizi sağlayacaktır. Her çocuğun özel, farklı yetenek ve gelişim özelliklerine sahiptir. Bu nedenle çocuklarınızı asla başka çocuklarla kıyaslamayınız. 

Sevgili Öğrenciler,

Emeklerinizin karşılığını aldınız bugün. Sizlerin başarıları; bizler için, geleceğimiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Bizim size olan inancımız çok büyük. Büyük bir azim ve kararlılıkla tamamladığınız bu eğitim-öğretim yılı, hayatınızın yeni bir aşamasının da ilk adımı aslında. Sizden; verimli, güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve yeni eğitim-öğretim yılına enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken; tüm yönetici, öğretmen ve personelimize, velilerimize çocuklarımızın eğitimine verdikleri katkı nedeni ile teşekkür eder, Hafta sonu yapılacak olan LYS sınavlarına girecek öğrencilerimize de başarılar dilerim.”

Şemsettin DURMUŞ

Rize Milli Eğitim Müdürü

 

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.