RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN'İN KARNE MESAJI

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının bitmesi sebebiyle bir mesaj yayımladı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN'İN KARNE MESAJI

Geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimiz, 

Bugün 2022-2023 eğitim öğretim yılını başta öğretmenlerimiz ve ailelerimizin kıymetli destekleri ile tamamlıyoruz. Geride bıraktığımız eğitim öğretim yılı boyunca çok emek verdiniz, eğlendiniz, öğrendiniz. Şimdi bolca dinlenme zamanı... Kitap ve bilgi bizi aydınlığa taşıyacak yegane yoldur. Bu tatil süresince kitap okumayı, sporu, arkadaşlarınız ve ailenizle doyasıya vakit geçirmeyi ihmal etmeyin. Mezun olan öğrencilerimizi yeni eğitim yuvalarına uğurlarken bir üst sınıfa geçen öğrencilerimizi ise yeni eğitim öğretim yılında okullarımızda öğretmenlerimizle birlikte heyecan içerisinde bekliyor olacağız. Bu kısa mola zamanında hepinize eğlenceli vakit geçirmenizi diliyoruz. Ailenize, vatanınıza, milletinize hayırlı birer evlat olmanız dileğiyle.

Memleketimizin yüz akı değerli öğretmenlerimiz,  

Temel hedefi çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek olan çok önemli bir görevi yerine getiriyorsunuz. Özverili çalışmalarınız ülkemizin aydınlık geleceği ve Türkiye'nin yeni yüzyılı için yapılan en büyük yatırımdır. Bir eğitim öğretim yılı boyunca okullarınızda, sınıflarınızda vermiş olduğunuz emekleri yakından takip ettik ve sergilediğiniz üstün gayretlere, fedakarlıklara şahit olduk. 2022-2023 eğitim öğretim yılını sizlerin emekleriyle en iyi şekilde geçirdik ve 2023-2024 eğitim öğretim yılında da hep birlikte Türkiye Yüzyılı'na katkı yapacağımıza, ülkemizin ilerlemesi ve kalkınması için daha çok çalışacağımıza inanıyoruz.

Kıymetli velilerimiz, 

Eğitim ailede başlar okulda devam eder, eğitim faaliyetleri okulla sınırlı kalmamalı en önemli okul olan aile kurumu içerisinde de sürdürülebilir olmalıdır. Bu bağlamda siz değerli velilerimize aile ve okulu bütünleştirecek büyük sorumluluklar düşmektedir.

Öğrencilerimizin karne notları sadece akademik başarılarının değerlendirmesidir. Biz çocuklarımızın her şeyden önce iyi bir evlat, iyi bir vatandaş; nihayetinde de iyi bir insan olması gayesindeyiz. Bu, bizler için öğrencilerimizin akademik başarıları kadar önemlidir. Göstermiş olduğunuz hassasiyet ve eğitime vermiş olduğunuz destek için hepinize teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi yarınlara taşıyacak olan sevgili öğrencilerimize ve onları hayata hazırlayan saygıdeğer öğretmenlerimize ve eğitime sağladıkları katkıdan dolayı kıymetli velilerimize teşekkür ediyor; sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmenizi diliyorum.

                                                                                                                                                                                                                                       Engin EMEN

                                                                                                                                                                                                                                   Milli Eğitim Müdürü

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.