RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitimde Sektörle İşbirliği Protokolü Düzenlendi.

Rize Milli Eğitim Müdürlüğü, Rize Belediyesi, Çaykur Genel Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası ve Rizem Kültür ve Turizm Derneği ile işbirliği protokolü düzenlendi. 
Mesleki ve Teknik Eğitimde Sektörle İşbirliği Protokolü Düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığının 2016/21 Nolu Genelgesi gereğince mesleki ve teknik eğitim veren kurumlarımızın sektörle buluşturmak, paydaşların ihtiyaç duyduğu ara insan gücünü karşılamak, istihdamı arttırmak ve yapılacak çalışmaları planlamak amaçları ile sektör temsilcileri ve müdürlüğümüz arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İmza törenine Rize Belediyesi Başkan Yardımcısı Şakir MOLLAYAKUPOĞLU, Rize İŞKUR İl Müdürü Hasan KİRAZ,  Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa TEPE, Mesleki ve Teknik okul müdürlerimiz ile basın temsilcileri katıldı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürümüz Besim ACAR konuşmasında; Bugün bakanlığımızın isteği doğrultusunda mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesi amacıyla daha önce toplantısını yapmış olduğumuz toplantının ikinci ayağı olan işbirliği protokolünü imzalamak için toplanmış bulunmaktayız.  Bu işbirliği sayesinde sektörün mesleki eğitime mevcut katkılarının artarak devam etmesi nedeniyle bu protokolü imzalıyoruz. Bu katkılarla öğrencilerimizin daha nitelikli bir mesleki eğitim almalarını amaçlıyoruz. Mesleki ve Teknik kurum müdürlerimizle gerekli ne çalışma yapılacaksa Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hazır olduğumuz bildirir ve bu başlangıcın ilimiz için hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Milli Eğitim Müdür Vekili Salih YELKENCİ yapmış olduğu açıklamada; "Mesleki ve teknik eğitimle ilgili kamu ve özel sektörün ihtiyaçları nelerdir, mesleki eğitim veren kurumlarımızdan beklentileri nelerdir? Hem eğitim kapsamında hem de sektör kapsamında yapılacak işbirliği ile yılda iki kez bir araya geleceğiz. Mesleki ve teknik eğitimin gelişmesi anlamında ve sektöre en iyi hizmeti verebilmek açısından yapılacak bu çalışmanın ilimize hayırlı olmasını dilerim ve yapılacak işbirliğinin katkısını il olarak görür ve memleketimize hayırlı hizmetlerde bulunmuş oluruz” dedi. 

24-01-201724-01-201724-01-201724-01-201724-01-2017

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.