RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Okulları Sektör Temsilcileri ile Buluştu.

Merkez ilçede bulunan mesleki ve teknik eğitim veren okullarımızın yöneticileri, ilimizde faaliyette bulunan meslek odalarının temsilcileri ile bir araya geldi. 
Meslek Okulları Sektör Temsilcileri ile  Buluştu.

Milli Eğitim Bakanlığı´nın 2016/21 nolu genelgesi doğrultusunda Meslek Teknik Okul Yönetim kurullarını (MTOYK) oluşturmak, karşılıklı protokoller yapmak ve ilimiz için gerekli olan nitelikli ara insan gücünü nasıl yetiştirilmesine yönelik bir toplantı yapıldı. 

Rize Öğretmenevinde yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdür Vekili Salih YELKENCİ, Şube Müdürü Besim ACAR, Rize Belediye Başkan Yardımcısı Şakir MOLLAYAKUPOĞLU, sektör temsilcileri ve mesleki ve teknik okul müdürleri katıldı. 

Salih YELKENCİ toplantıya katılan Berberler Odasına, Ticaret ve Samayi Odasına, Ziraat Odasına, Çay Sanayicileri Derneğine, İl Sağlık Müdürlüğüne, Rize Borsa Başkanlığına, Rize İş-Kur Müdürlüğüne, Muhasebeciler Odasına ve Çaykur Genel Müdürlüğüne teşekkür etti. Yapılan toplantının sektörel anlamda ilimize hayırlı olması dileğinde bulunan YELKENCİ, karşılıklı yaşanan aksaklıkların ve eksikliklerin giderilmesi anlamında toplantının öneminden bahsetti.

Toplantıda karşılıklı sorunlar, çözüm önerileri ve yapılacak faaliyetlerin kapsamı ile ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu. Tüm sektör temsilcilerinin görüşleri alındı ve mesleki ve teknik eğitim veren kurumlarımızın yöneticilerinin sektörel anlamdaki istekleri dile getirildi. 

Toplantıya katılan sektör temsilcileride böyle bir toplantının düzenlenmesinden duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Rize ilinde yapılan mesleki eğitimin kendileri için çok büyük önem arz ettiğini söyleyen sektör temsilcileri toplantının çok yararlı olduğunu belirtiler. 

Rize ili mesleki eğitim sunumunun ardından toplantı sona erdi. 

04-01-201704-01-2017

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.