RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSESİNİ UMUTLANDIRAN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

MESLEK LİSESİNİ UMUTLANDIRAN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Milli Eğitim Bakanlığı İle Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği; Rize Ekrem Orhon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 5 yıldızlı Pemar Beach Resort Otel arasında İşbirliği Protokolü imzalandı.

 

5 yıldızlı Pemar Beach Resort Otel sahibi Ali Rıza ÇORBACI, Rize İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yaşar KOÇAK’ı makamında ziyaret ederek turizm sektörü ile Turizm Meslek Liseleri arasındaki iş birliği süreci konuşuldu.  Müdürümüz KOÇAK yaptığı açıklamada “Milli Eğitim Bakanlığı Protokol Daire Başkanlığında imzalanan protokol gereği; okulumuzda bulunan öğrenciler stajlarını Antalya’da bulunan otelde yapacaklar.  6 ay süren staj çalışmasının öğrencilerimizin turizm sektöründe deneyim kazanmalarına büyük katkı sağlayacaktır. Stajını bu otelde yapan öğrencilerin bir kısmını okulu bitirdikten sonra aynı otelde çalışma imkânı bulacak olması öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve okul yönetimini umutlandırmıştır.” dedi.

 

Bu ziyaretin ardından Ekrem Orhon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine giden heyet okul öğretmenleri ve öğrencileriyle bir toplantı yaparak bilgi alış verişinde bulundular. Mesleki ve Teknik Eğitime bakan İl Şube Müdürümüz ALİ Kemal KARACA öğrencilere,  turizm sektöründe yabancı dilin öneminden bahsetmesinin ardından  okul müdürü Muhammet KAN ikinci dönem okulda Halk Eğitim destekli İngilizce ve Rusça dil kursu açacaklarını belirtti.Okulun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Ayşegül YÜCE’nin dönem içerisinde öğrencilerle beraber yürüttüğü “Güzel Yazı Yazma ve Hat Sanatı” sergisini gezen ziyaretçilere, sergilenen eserlerden hediye edildi.

 

17-01-201917-01-201917-01-201917-01-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.