RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KodlaRize Proje Eğitimleri Devam Ediyor.

KodlaRize Projesi kapsamında Fatma Nuri Erkan Bilim Sanat Merkezi işbirliğinde 20-21 Nisan tarihlerinde Teknokta Eğitim Danışmanlık Şirketi tarafından koordinatör öğretmenlerimize Lego Robot Tasarım ve Programlama eğitimi verildi. 
KodlaRize Proje Eğitimleri Devam Ediyor.

Lego Robot Tasarım ve Programlama eğitimi ile öğretmenlerimiz öğrencilerin robot tasarımları yapma ve yeteneklerini geliştirip, farklı ve özgün ürünler oluşturmalarına yardımcı olabileceklerdir. Eğitime katılan öğretmenler daha sonra kendi ilçelerindeki diğer öğretmenlere ve öğrencilere öğrendiklerini bilgileri aktaracaklar. İlçelerindeki kodlama atölyelerinde robotik eğitim verebileceklerdir. Bu eğitimle beraber öğretmenlerin lego robotunu kullanmayı öğrenip, öğrendikleri bilgilerle beraber öğrencilerin robotik kodlama becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmaları ve kendi özgün ürünlerini oluşturabilmeleri hedeflenmektedir.

Eğitimde öğretmenlere ilk gün lego parçaları tanıtılarak bu parçaları birleştirme işlemi gösterildi. Robot parçalarıyla yapılabilecek farklı türdeki robotları inceleyen öğretmenler robotları bilgisayara bağlayıp program yazma işlemi yaptılar. Eğitimin 2. Gününde, robotlara farklı türden programlar yazarak çeşitli uygulamalar yapıldı. Eğitimin sonunda öğretmenlere katılım belgesi verildi.

24-04-201724-04-201724-04-201724-04-2017

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.