RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KodlaRize Festivali Gerçekleştirildi

Rize Valiliği himayesinde yürüttüğümüz KodlaRize Projesi kapsamında yıl boyunca öğrencilerimizin yaptığı yazılım ve robotik uygulamaların sergilendiği KodlaRize Festivali yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
KodlaRize Festivali Gerçekleştirildi

KodlaRize Festivalinin açılışına, Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Kurum amirleri, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KALENDER, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı. 

Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ ve beraberindekiler, festivali gezerek öğrencilerin geliştirdikleri bilgisayar oyunları ile yaptıkları robotları tek tek inceleyerek öğrencilerden bilgi aldılar.

Rize Valisi Eroğan BEKTAŞ, yapmış olduğu açıklamada Rize´de bir yıldır kodlama projesini uyguladıklarını söyledi. Okullarda ciddi anlamda bilgisayar, internet altyapısı çalışmaları yaptıklarını ve atölyeler oluşturduklarını ifade eden BEKTAŞ, "İlçelerimizin bir kısmında kodlama atölyelerimizi oluşturduk. Bir kısmını da gelecek eğitim-öğretim yılında açacağız. Bugün burada okullarımızda oluşturduğumuz atölyelerde çalışan öğrencilerimizin kodlama ürünlerini görüyoruz." dedi.

Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, Rize´de uygulanmakta olan kodlama projesinin, Milli Eğitim Bakanlığı´nın da ülke genelinde bütün okullara yaygınlaştırmaya çalıştığı bir eğitim projesi olduğunu belirterek, şunları ifade etti: "Biz de bunu Rize´de bütün okullara yaygınlaştırmaya çalıştık. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz bu işe çok iyi bir heyecanla sahip çıktılar. Bu festivalde gördüğüm kodlama ürünleri beklentilerimin çok üzerinde oldu, daha amatör işler bekliyordum. Programların bu kadar gelişebileceğini düşünmüyordum ama herhalde işin içinde biraz Rizelilik farkı var. Artık Rize´de kodlama yapılıyor."

 08-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-2017

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.