RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İTO ŞEHİT BİNBAŞI ÖMER AKTUĞ ORTAOKULUNA ZİYARET..

Rize´de, eğitimin kalitesini ve başarısını artırmak için öğrenci kapasitesini geliştirmek ve öğretmenlerde motivasyonu yükseltmek amacıyla Rize Valisi Ersin YAZICI himayelerinde yürütülen RENK Projesi devam ediyor.
İTO ŞEHİT BİNBAŞI ÖMER AKTUĞ ORTAOKULUNA ZİYARET..

Rize Valisi Ersin YAZICI, kentte eğitimin daha üst seviyelere çıkması için çalışmalar yürütürken, düzenli bir şekilde okulları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle sohbet ediyor. Okullardaki eksikleri ve sıkıntıları dinleyen Vali YAZICI´nın bugünkü eğitim durağı Çamlıhemşin İstanbul Ticaret Odası Şehit Binbaşı Ömer Aktuğ Ortaokulu oldu. Vali YAZICI´ya okul ziyaretinde Vali Yardımcısı Mehmet KURT, Çamlıhemşin Kaymakamı Aziz GÖLBAŞI, Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ ve Çamlıhemşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Engin ALBARDAK eşlik ettiler.

Okulda görev yapan idareci ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali YAZICI, okulun idari yapısı ve öğrencilerin karşılaştıkları sorunlar hakkında bir toplantı yaptı.Rize Merkez ve İlçelerinde eğitim kurumlarının en iyi düzeye yükselmesi, öğrencilerin başarılı olmaları için ne gerekiyorsa yapılmaya devam ettiğini belirten Vali Yazıcı, şunları söyledi: "Eğitim ve öğretim, Vali olarak ilimizde en öncelikli konularım arasında yer alıyor. Öğretmenlerin eğitimde kaliteyi yükseltmek adına il bazında ve ilçe bazında aktif çalışmalarını gördükçe mutlu oluyorum. Eğitimde her daim ve her zaman elimizden gelen tüm çaba ve gayreti göstermeye çalışıyoruz. Eğitim toplumların en önemli konusudur. İlin eğitim durumunu en üst seviyeye çıkarmak için hep birlikte çalışıyoruz.  Çocukların kabiliyetlerini tespit ederek aileleri ile işbirliği içinde, öğrencileri iyiye, doğruya, güzele yönlendirmemiz lazım. Tabii eğitim sadece okul idaresinin, öğretmenlerin görevi değil. Veliler, öğrenciler, öğretmenler, okul idareleri tüm toplum bu işten sorumlu olmalıdırdiye konuştu.   Başarının tesadüfi olmadığını söyleyen Vali YAZICI, " Çocuklarımıza en iyi eğitimi vermeye çalışmak en önemli görevimiz olmalıdır. Başarılı olmak için inanmak ve büyük hedefler koymak lazım. Bu başarınız topluma, vatana ve millete başarılı hizmet olarak geri dönecektir. Biz buna inanıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edin. Bu renkli seferberlikte; sefer arkadaşlarımız olan öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, eğitim yöneticilerimize, proje destekçilerimize ve RENK´e kendi rengini veren tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum." dedi.  

Toplantı sonrasında Rize Valisi Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT, Çamlıhemşin Kaymakamı Aziz GÖLBAŞI, Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ ve Çamlıhemşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Engin ALBARDAK öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar. Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali YAZICI, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

Okumanın son derece faydalı olduğunu aktaran Vali YAZICI, "Okuma saatini benimle paylaştığınız için sizlere teşekkür ederim. Herkes kitapla dost olsun. Kitaplar gerçekten bizim kültürümüzdür, geleceğimizdir.  Kitap okumanın boş zaman işi değil, yaşam şekli olduğunu göstermek için bugün bu etkinliği gerçekleştiriyoruz" diye konuştu. Vali Yazıcı, sınıfta sohbet ettiği öğrencilere çeşitli sorular sordu. Vali YAZICIı´nın, öğrencilere dikkat gerektiren sorular sorması ve aldığı cevaplarla birlikte gelişen esprili diyaloglar gülüşmelere neden oldu.   

Vali YAZICI, Çamlıhemşin İstanbul Ticaret Odası Şehit Binbaşı Ömer Aktuğ Ortaokulunun TEOG birinci sınavında il genelinde başarılı okullar arasında bulunmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, önümüzdeki günlerde yapılacak TEOG 2. Sınavında da öğrencilerin başarılarının devamını diledi.

31-03-201631-03-201631-03-201631-03-201631-03-201631-03-201631-03-201631-03-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.